Haziran Ayında Toyoto Corollo Fiyatlarında Büyük Sürpriz Görüldü! Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu!

Sıfır otomobil fiyatları her geçen gün artmaya devam ederken Toyota’dan duyurulan yeni fiyatlar tam bir sürpriz oldu! Toyota Corolla Sedan fiyatında akıl almaz fiyatlar…

Haziran Ayında Toyoto Corollo Fiyatlarında Büyük Sürpriz Görüldü! Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu!

Türkiye’de otomobil fiyatları artmaya devam ediyor. Haziran 2022’de otomobil devlerinin hemen hemen hepsi tüm modellerinde yeni zamları duyurdu. 2023 model yılı makyajı ile ayrıca Toyota Corolla modellerinde yeniliklerde gündeme gelmeye başladı. Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen otomobil markalarından Toyota Corolla Sedan, teknik detayları ve tasarımının yanı sıra artık fiyatlarıyla da gündem yaratmaya devam ediyor.

Toyota Corolla Modellerinde Makyaj Sonrasında Yeni Detaylar!

toyota corolla hatchback

Toyota en çok satan otomobil modellerinden olan Corolla için bir dizi değişiklik yapma kararı aldı. Tasarımında ciddi bir değişime gidilmezken yapılacak makyajın kaput altında olduğu ifade ediliyor. 1.8 litrelik ve 2 litrelik hibrit motorlarında beygir gücü artırıldığını duyuran Toyota, 1.8 litrelik ünite artık 140 beygir güç üretirken, Türkiye’de bulunmayan 2 litrelik hibrit motor ise 196 beygir güç üretir hale gelmiştir.

Yapılan yenilik sonrasında ayrıca 1.8 litrelik hibrit Corolla * - 100 km/s değeri 1.7 saniye azalarak 9.2 saniye düştü. Ayrıca dikkat çeken yenilikler arasında multimedya ekranında görüldü. Toyota Corolla Cross’tan alınan 10.5 inç ekran ile değiştirildi.

2022 Toyota Corolla Fiyat Listesi

Haziran ayına girilmesinin ardından otomobil devlerinden yeni fiyat listeleri gelmeye başladı. Açıklanan yeni fiyatlara göre Toyota’nın sevilen Corolla modellerinin yeni fiyatları görenleri hayrete düşürüyor. Sıfır km araç fiyatlarında görülen artışlar sonrasında Toyota’nın da beklendiği gibi fiyatlara zam yaptığı görüldü. Türkiye’de de en fazla satılan ve tercih edilen modeller arasında yer alan Toyota Corolla Sedan ve hatchback modellerinde yeni fiyatlar dikkat çekiyor.

Toyota Corolla 2022 Haziran ayı güncel fiyat listesi ise şöyle:

  • Corolla Sedan 1.5 Vision – 456.500 TL
  • Corolla Hybrid Dream e – CVT – 609.850 TL
  • Corolla Hatchback 1.2 Turbo Dream Multidrive S – 629.850 TL
  • Corolla Hatchback Hybrid Dream e – CVT – 722.050 TL