Hem AK Parti'nin Hem de CHP'nin Oy Oranını Açıkladı! Tüm Anketlerden Farklı Sonuçlar

Doların düşmesiyle artan AK Parti oyları zamlar sonrası yeniden düşmüştü. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen hem AK Parti'nin hemde CHP'nin oy oranlarını açıkladı.

Gündem 12.02.2022 - 10:28 12.02.2022 - 10:30 Mustafa Karagöz

Ekonomik gelişmeler vatandaşların oy tercihlerinin değişmesine neden oluyor. Dolar kurunun 18.40 TL olduğu dönemde azalan AK Parti oyları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kur açıklaması ile düşmüş o dönem ise oy oranları yeniden yükselişe geçmişti. Daha sonra gıda fiyatlarında yaşanan artış, elektrik, doğalgaz zamları ile oy oranları düşmüştü. 

AK PARTİ HEM KENDİ HEM CHP'NİN OY ORANLARINI AÇIKLADI. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Aralık ayından Şubat ayı ortasına kadar geçen süreçte, AK Parti oylarında yaşanan değişime ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin halen birinci parti olduğunu ifade eden Mustafa Şen, ikinci parti ile oy farkının yüzde 10 ile yüzde 15 arasında olduğunu söyledi.  

Şen konuşmasında AK Parti'nin oy oranına ilişkin "Doların 18 lira olduğu dönem 40'ın altındaydı, paketten sonra 40'ın üstüne çıktı. Bir süre orada devam etti. Sonra bu fiyatlarla, faturalarla, şunlarla, bunlarla tekrar geriye düştü. Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor." diye konuştu. 

Neden tek bir oran vermediğine ilişkin ise 3 4 farklı araştırma sonuçlarına baktığını ve o sonuçların ortalaması olarak bu rakamları verdiğini açıkladı. 

CHP'nin Oy Oranları

A Haber canlı yayınında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen muhalefet partilerinin oy oranına da değindi. İkinci sırada yer alan parti ile AK Parti arasında oy farkı olduğunu söyleyen Şen "Hala AK Parti birinci parti. İkinci partiyle arasındaki fark her zaman yüzde 10-15 arasında. Muhalefet kendini sorgulamalı." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@