Hem Brent Petrol Hem Dolar Yükseldi, Akaryakıta Görülmemiş Zam Beklentisi Açıklandı! Benzin, Motorin, LPG Fiyatları

Dünyada yaşanan enerji krizi akaryakıt fiyatlarını ateşledi! Brent petrol fiyatında yaşanan yükseliş serisi devam ederken iç piyasada motorin ve benzine yeni zam beklentisi açıklandı.

Finans 18.04.2022 - 11:25 18.04.2022 - 11:26 Gülcan Özer

Akaryakıt fiyatları için olumsuz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alan enerji krizi ile brent petrol fiyatı büyük bir hızla yükselmiş 140 dolar sınırını aşan brent petrol fiyatı nedeni ile benzin ve motorine yoğun zam yağmuru yaşanmıştı. 

Yaşanan dalgalanmanın etkisi ile iç piyasada benzin ve motorinin fiyatı 25 TL sınırına kadar dayanmıştı. Brent petrolün 140 dolar seviyesinden 100 dolar seviyesinin altını test ettiği dönemde de sınırlı indirimler yapılmış, araç sahipleri indirimlerin az olması nedeni ile akaryakıt dağıtım firmalarını hedef tahtasına oturtmuştu. Süreçte yeni zam dalgası başladı. 

BRENT PETROL FİYATI BUGÜN NE KADAR, 1 BRENT PETROL KAÇ DOLAR OLDU?

Dünyada yaşanan enerji krizi her geçen gün biraz daha ağırlaşmaya devam ederken enflasyonda yaşanan yükselişin en önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen akaryakıt zamları için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Brent petrol son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine yönünü yeniden yukarıya çevirirken 110 dolar seviyesinin üzerini görmüştü. 

brent petrol 18 nisan

18 Nisan 2022 Pazartesi gününe brent petrol fiyatı aşağı yönlü başlangıç yaparken yaşanan düşüşe rağmen yine de 110 dolar sınırının üzerinde tutunmayı başardı. Brent petrol fiyatı an itibari ile 110,91 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

benzinde-son-durum-ne-indirim-var-mı

AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM NE, BENZİN VE MOTORİNE ZAM BEKLENTİSİ VAR MI, NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Brent petrolün yeni haftaya da 110 dolar seviyesinin hemen üzerinde başlaması ile yeni zam beklentisi oluşurken akaryakıt sektörü temsilcileri bu hafta içerisinde yükselişin devam etmesi durumunda özellikle de benzinde yeni fiyat düzenlemesi beklediklerini dile getirdiler. Benzine 1 liranın üzerinde okkalı bir gelebileceği belirtilirken gözler brent petrole çevrildi. 

Rusya ile Ukrayna arasında kurulan barış masasında yapılan son açıklamalar ile karamsarlığın artması üzerine brent petrolde yeniden yükselişe geçilmiş, Libya'da da petrol alanlarının saldırıya uğraması ile yükseliş oluşan jeopolitik riskler nedeni ile bir kere daha yönünü yukarıya çevirmişti. Yaşanan olumsuz gelişmeler brent petrol fiyatını arttırırken akaryakıta zam gelmesine neden oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@