Hemen Başvuranlara TEB Günde 6 TL Taksitle 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor!

Nakit ihtiyacı yaşayanların aradıkları düşük maliyetli finansal destek TEB'den geldi. TEB uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi vermeye başladı. 

Finans 04.10.2021 - 20:50 04.10.2021 - 20:53 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik görünümde meydana gelen gerilemeler vatandaşların nakit ihtiyaçlarını arttırdı. Bütçeleri sarsılan vatandaşlar kendilerine uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi verecek bankaları araştırmaya başladılar. Bu bankalardan birisi de Teb oldu. TEB bir son dakika açıklaması yaparak Sonbahar Kredisi kampanyasını duyurdu. 

TEB SONBAHAR KREDİSİ NEDİR?

TEB tarafından müşterilerin nakit ihtiyaçlarına cevap verilen kredi kampanyası Sonbahar Kredisi olarak ilan edildi. Nakit sıkışıklığı yaşayan müşteriler TEB'e başvuru yapmaları halinde düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Üstelik bu ihtiyaç kredisinin tek avantajı da düşük maliyet olmuyor. Müşterilere çok sayıda ödeme kolaylığı da veriliyor. 

3 AY ERTELEME FIRSATI

TEB tarafından yapılan kredi kampanyası açıklamasına göre Sonbahar Kredisi kapsamında ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere bir de ödeme erteleme imkanı veriliyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler ödemelerini kredi çekiminden 3 ay sonra yapmaya başlıyorlar. Arada geçen ödemesiz dönem ise müşterilerin bütçelerini kredi geri ödemeleri için hazırlamaları için sağlanan fırsat oluyor. 

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZİ

TEB'den yapılan kampanya açıklamasında ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında da bilgi verildi. Müşteriler TEB'den ihtiyaç kredisi kullanırken aylık yüzde 1,59 faiz ile karşılaşıyorlar. Ancak bu ihtiyaç kredisi aylık faizi müşteriye göre değişiklik gösterebiliyor. Açıklanan aylık yüzde 1,59 faiz yalnızca KKB skoru 1879 ve üzerinde olan müşteriler için geçerli oluyor. Nihai kredi faizinin öğrenilebilmesi için ise TEB ile iletişime geçilmesi gerekiyor. 

GÜNDE 6 TL TAKSİTLE 5 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ

TEB tarafından yapılan örnek kredi hesaplaması ile ihtiyaç kredisi maliyetleri de ortaya çıktı. Buna göre 36 ay vadeli 5 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan bir müşteri bankaya her ay 193 TL kredi taksiti ödüyor. Bunun günlük hesaplaması yapıldığında ise günde 6 TL taksit oluyor. Günde 6 TL taksit ödemeyi kabul edenlere TEB hemen 5 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyor. 

teb ihtiyaç kredisi hesaplama-2

TEB İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SÜRELERİ 

TEB ihtiyaç kredisi kullanımında vade süreleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için 36 aya kadar, 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için ise 24 aya kadar vade yapılabiliyor. Ayrıca cep telefonu alımlarında 3.500 TL'ye kadar 12 ay, 3.500 TL üzerine ise 3 ay vade yapılıyor. Yine tablet alımlarında müşterilere 6 ay, bilgisayar alımlarında ise 12 ay vade imkanı sunuluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@