Hemen Kontrol Edin! Demir Fiyatları Yükseldi, Apartmanlarda Oturanlara Kritik Uyarı Geldi

Demir fiyatlarında yaşanan hızlı yükseliş apartmanlarda oturan vatandaşları da mağdur etti. Demirin ton fiyatının aşırı değerlenmesi üzerine hırsızlar apartmanların demir kapılarına dadandı.

Hemen Kontrol Edin! Demir Fiyatları Yükseldi, Apartmanlarda Oturanlara Kritik Uyarı Geldi

Dolar kurunda yaşanan yükseliş ve dünya genelinde emtia piyasasında meydana gelen dalgalanma sonrasında ne yazık ki demir fiyatlarında aşırı değerlenme yaşanmıştı. Demir fiyatlarında yaşanan bu yükseliş ne yazık ki apartmalarda oturan vatandaşları da mağdur etti.

Pek çok şehirde peş peşe gelen ihbarlar ile apartmanların demir kapılarının çalınmaya başlandığı açıklandı. Gelen ihbarları değerlendiren güvenlik güçleri pek çok şehirde eş zamanlı operasyonlar düzenlerken çete halinde çalışan hırsızların çaldıkları kapıları hurdacılara satarak para kazandıkları ortaya çıktı.

AMAN DİKKAT! SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR!

Hırsızların çöp toplama arabaları ile gezdikleri, kendilerine atık kağıt toplama süsü verdikleri, arabalar ile geçtikleri yol üzerinde boş buldukları apartmanları gözlerine kestirerek demir korkuluk ve demir apartman kapısı gibi kolay çıkan parçaları çaldıkları açıklandı.

Söz konusu olayın son örneklerinden biri de Bodrum'da yaşandı. Bodrum'da sağanak yağışı fırsata çeviren hırsızlar, vatandaşların evlerine çekilmesini fırsat bilerek 2 mahallede bahçe ve sitelerin demir kapılarını çaldı. Elektrik kesintisini fırsat bilen hırsızlar iki mahallede toplam 15 binanın demir kapısını çalarak kayıplara karıştı. Gelen ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri kamyonetin plakasını belirleyerez izini sürdü ve hırsızların çaldıkları demir kapıları Bodrum'dan İzmir' e götürdüklerini tespit etti.

Hırsızların çaldıkları demir kapıları Mersinli ilçesinde yer alan bir hurdacıya sattıkları tespit edilirken güvenlik güçleri olayda ismi geçen iki kişiyi ifadesini aldıktan sonra savcılığa sevk etti. Savcılık soruşturmasında iki zanlının çok sayıda suç kaydı olduğu tespit edildi.

SONRAKİ HABER