Hemen Ödemek İstemeyene İş Bankası 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veriyor!

Yükselen ev fiyatları vatandaşın ev sahibi olmasını zorlaştırırken nakit para birikimi ile ev sahibi olmak ta nerede ise imkansız hale gelmişti. Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere kampanya!

Finans 27.04.2022 - 15:10 27.04.2022 - 15:12 Gülcan Özer

Konut fiyatlarında yaşanan artışın ardından vatandaşın kendi birikimi ile ev sahibi olması nerede ise imkansız hale gelirken bankaların konut kredisi kampanyaları yakından takip edilmeye başlanmıştı. Bazı bankalar kredi faiz oranlarına indirim yaparken bazı bankalar ise ertelemeli kredi paketleri ile müşteri çekmeye çalışıyor. 

Bu bankalardan biri de İş Bankası olarak öne çıktı. Ertelemeli konut kredisi veren bankalar arasında sunduğu faiz oranı ile farkını ortaya koyan İş Bankası kredi çekerek evini hemen satın alan kişilere ilk taksit ödemesini ise 6 aya kadar erteleme imkanı sunuyor. İş Bankası konut kredisi paketinde müşterilerinin hayallerindeki evi satın almalarını kolaylaştırıyor. 

İŞ BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ VERİYOR MU?

Evet, İş Bankası konut kredisi paketinde müşterilerine 6 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi çekme fırsatı sunuyor. İş Bankası ertelemeli konut kredisi paketinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise 6 ayın sonunda toplu para ödemesi yapılması gerekiyor. Yani ertelenen kredi taksitleri karşılığında kredi çeken kişinin belirli bir oranda toplu para ödemesi yapması isteniyor. 

iş bankası 6 ay ertlemelei kredi paketi

İş Bankası ertelemeli konut kredisi paketinde 6 aya kadar erteleme imkanı sunarken ertelenecek olan süreyi krediyi çekecek olan kişi belirleyebiliyor. İş Bankası konut kredisi faiz oranı ise sigortalı ve sigortasız olmak üzere 2 farklı şekilde hesaplanıyor. Sigortalı konut kredisi faiz oranı yüzde 1.95 olarak uygulanıyor. 

konut kredisi iş bankası hesaplama-1

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMA 2022! 120 AY VADELİ 100.000 TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak için İş Bankası konut kredisi paketini tercih eden kişiler 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi paketinde aylık taksit tutarı 2 bin 163 TL ödüyorlar. Kredinin geri ödemesi ise 259 bin 373 TL olarak gerçekleşiyor. Bu rakama ek olarak aynı zamanda İş Bankası konut kredisi masrafı olarak 3 bin 882 TL tahsil ediyor. İş Bankası konut kredisi dosya masrafı 500 TL, ekspertiz ücreti 1.890 TL , DASK ücreti 180 TL, taşınır taşınmaz rehin tesis ücreti 405 TL, konut sigortası 269 TL olarak ödeniyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@