Hemen Teslim TOKİ Evleri! 20 Bin TL Peşinat 180 Ay Vadeyle 165 Bin TL'ye 2+1 Daire

2+1 daire arayanlar için TOKİ'nin Kırşehir'de satışa sunduğu açık konutlar bulunuyor. 180 ay vade ile satılacak konutlarda yüzde 12 peşinat uygulanıyor.

Hemen Teslim TOKİ Evleri! 20 Bin TL Peşinat 180 Ay Vadeyle 165 Bin TL'ye 2+1 Daire

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın tamamladığı projelerden bir tanesi de Kırşehir Merkez Kındam Mahallesinde yer alan konutlar. Kurum projede yer alan bazı konutların açık satış usulü ile satışını yapılacağını, başvuruların da alınmaya başlanacağını bildirdi.

TOKİ'DEN 20.000 TL PEŞİNATLA 2+1 DAİRE

Açık konut satışı ile ev satacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı, bu tür satışlarda kura sistemi uygulamıyor. Kura yada önceden talep toplama işlemlerinin olmadığı satış türünde, ilk işlem olarak satışı yapılacak konut ilana çıkarılıyor. Daha sonra ilan metninde belli bir tarih verilip başvuruların başlanacağı bildiriliyor. Başvuruların başlamasıyla birlikte projeden konutlar başvuru önceliğine göre satılıyor.

İlk başvuruda buluna kişi, istediği konutu seçebiliyor ve başvurularını tamamladıktan sonra satış sözleşmesi sonrası konutunu teslim alıyor.

Kırşehir Merkez'de yer alan proje kapsamında yayımlanan duyuruya ise başvurular başlamış durumdda. İstekliler Halk Bank Kırşehir şubeleri üzerinden başvurularını yapacaklar. Başvuru aşamasında aşağıda bildirilen ödeme planlarından biri seçilecek. Konutunu alan ve ödeme planını belirleyen vatadaşlar ilk ödemelerin ardından konutlara yerleşecekler.

ÖDEME PLANLARI

TOKİ Başkanlığı'nın 2021 yılı yaz dönemi satışları kapsamında ilanda yer alan 2+1 Kırşehir konutları için başvurular 30 Eylül tarihine kadar devam edecek. Kurum bu süreye kadar toplam 126 konutun satışını yapmayı planlıyor.

toki konut

TOKİ konut alacaklar için 126 daire satacak. Şuana kadar belirli bir sayıda konut satışı yapan kurum kalan konutları da eylül sonuna kadar satmayı planlıyor.

Ev alacaklar için 165 bin TL ile 199 bin TL arasında fiyat aralığı belirleyen TOKİ ödemelere dair ise maliyet tablosunu yayımladı. Yüzde 12 oranında peşinat ile konut sahibi olabilecek vatandaşlar aylık 810 TL ödeyerek ev sahibi olma fırsatı yakalayacaklar.