Hemşirelerin Koronavirüs Aşı Vurgunu! Yapmamışlar Satmışlar Yapıldı Göstermişler

Koronavirüs aşısında yeni bir dolandırıcılık vakası aydınlatıldı. Hemşirelerin dahil olduğu olayda koronavirüs aşılarının satıldığı ortaya çıktı. İşte söz konusu vurgunun detaylarına dair gelişmeler.

Gündem 13.09.2021 - 12:55 13.09.2021 - 12:55 Mustafa KARAGÖZ

İstanbul'da özel bir hastanede koronavirüs salgınına dair aşı vurgunu olduğu ortaya çıktı. 3 hemşirenin dahil olduğu olayda koronavirüs aşılarının satıldığı öğrenilirken hemşirelerin bu satışlardan ne kadar ücret aldıkları da belirlendi. 

AŞIYI YAPMAMIŞLAR YAPMIŞ GÖSTERİP SATMIŞLAR

Elde edilen bilgilere göre koronavirüs aşısı için randevu alan vatandaşlara aşı yapmış gösteren hemşireler daha sonra o aşıları satmışlar. Anlaşma sağladıkları bazı kişilere aşıları satan hemşireler ayrıca sahte aşı kartı da oluşturmışlar. Tutuklanan hemşirelerin yanında sahte aşı kartı oluşturdukları belirlenen kişilere yönelik soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan hemşirelerin yanında 3 kişinin de yakalandıkları ortaya çıktı. Söz konusu şahıslara operasyon düzenleyen polis ekipleri zanlıların cep telefonları ve bilgisayarlarını da incelemeye alırken karşlıklı görüşmeler soruşturma dosyasına girdi.

Elde edilen görüşme kayıtlarında hemşirelerin aşıların satışlarında amirlerine yakalanmamak için büyük çaba harcadıkları ortaya çıkarıldı. Hemşirelerin dolu aşı şişelerini 150 TL'den satışa çıkardıkları bununla birlikte boş aşı şişelerinin ise 20 TL'den satışa çıkardıkları öğrenildi. Aşı şebekesine yönelik bir diğer iddia da hemşirelerin bazı hastalara yarım doz, eksik aşı yapma ihtimalleri.

Tüm bu olanların dışında ayrıca hemşirelerin kendileirne tanımlanan aşıları da sattıkları ortaya çıkarıldı.

Gerçekleştirilen operasyonla yakalanan 3 hemşire hakkında "nitelikli dolandırıcılık", "kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapma veya satma" ile "resmi belgede sahtecilik" suçlarından yargılama yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@