Her Bütçeye Uygun Satılık Evler! TEB'den İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Kelepir Konutlar

Türkiye'de bankalar tarafından uygun fiyatlı konut satışları hız kesmeden devam ediyor. TEB konut satış ilanları ile vatandaşlar düşük fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar.

Emlak Haberleri 12.09.2021 - 00:50 12.09.2021 - 01:00 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak isteyen vatandaşların gözü son dönemlerde yüksek maliyetlerden kaynaklanan fiyat artışları ile iyice korktu. Ev sahibi olmak isteyenler ilgilerini uygun fiyatla konut satışı yapan bankalara çevirdiler. TEB de Türkiye'nin yaygun bir bankası olarak düşük fiyatlarla konut satışı yapıyor. 

TEB KONUT SATIŞ İLANLARI

TEB'in konut satış ilanları bankanın resmi internet sitesi üzerinden duyuruluyor. Sürekli olarak güncellenen ilanlarda vatandaşlara oldukça büyük imkanlar veriliyor. Bu konut satış ilanlarını inceleyen vatandaşlar kendilerine en uygun maliyetlerdeki konutlar için teklifte bulunarak düşük fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. 

TEB NEDEN DÜŞÜK FİYATLI KONUT SATIŞI YAPIYOR

Türkiye'de ticari faaliyetlerde bir malın fiyatının düşük olması insanları endişelendiren bir durum olmaktadır. Bundan dolayı da TEB'in piyasa ortalamasının altında fiyatlarla konut satışı yapmasına şüpheyle bakılıyor. Ancak bankacılık sisteminde böyle bir durumun mümkün olabileceği uzmanlarca dile getiriliyor.

Bankalar müşterilerine kredi verirken bazen konut ipoteği talep ediyorlar. Bu kredilerin geri ödemesi yapılmadığında ipotek konulan konutlar banka mülkiyetlerine geçiyor. Ancak bankaların ana faaliyet alanları konut alım satımı yapmak değil. Bir bankanın kredi zararının büyük olması ciddi bir sorun oluyor. 

Bunu karşılamak ve bilançodaki kredi zararlarını azaltmak için müikiyeti alınan konutların bir an önce satılıp nakite dönüşmesi gerekiyor. Böylelikle de piyasanın altında fiyatla konut satışı yapmak bankalar için çok daha karlı oluyor. Bu durumdan ise konutları satın alan müşteriler kazançlı çıkıyorlar.

teb konut satış ilanları

TEB'DEN GÜNCEL KONUT SATIŞLARI

TEB'in yayınladığı konut satış ilanlarında dikkat çeken fiyatlar bulunuyor. İstanbul'un Çatalca ilçesinde 3+1 112 metrekare büyüklüğünde bir konut 276 Bin TL'ye satılıyor. Yine İstanbul'un merkezi ilçelerinden olan Avcılar'da da 84 metrekarelik konutun 300 Bin TL'lik satış fiyatı ile satışa çıkarıldığı bildirildi. 

Afyonkarahisar Merkez'de bulunan 137 metrekarelik konut TEB tarafından 265 Bin TL'lik satış fiyatı ile satışa çıkarıldı. İzmir Bayraklı'da ise 114 metrekarelik konutun 475 Bin TL'ye satışa çıkarıldığı ilan edildi. İzmir'de konut fiyatlarının son depremden sonraa fahiş bir şekilde yükseldiği biliniyor.

TEB tarafından yayınlanan konut satış ilanlarında Ankara'da da konut satışlarının yapıldığı görülüyor. Mamak'ta 173 metrekarelik konut 340 Bin TL'ye satılıyor. Çankaya ilçesinde ise 88 metrekarelik konutun 260 Bin TL'ye satışa çıkarıldığı duyuruldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@