Her Şey Tersine Gidiyor Diyen İslam Memiş Tarih Verdi: Dolar Patlayacak, Altın Uçacak! Yeni Rekorlar Geliyor...

Dolar kuru yönünü yeniden yukarıya çevirirken bir fiyat tahmini de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapıldı. Dolar ne zaman yükselir, yükselecek mi, altın fiyatları ne olur?

Finans 20.04.2022 - 12:20 20.04.2022 - 12:24 Gülcan Özer

Piyasalar her gün açıklanan yeni bir haberin çalkantısı ile dalgalanmaya devam ederken bir yandan Rusya Ukrayna savaşı bir yandan da FED tarafından yapılan açıklamalar hem dolar kuru hem de altın fiyatları için belirleyici olmaya devam ediyor. Ons altının fiyatı uluslararası piyasada 2 bin dolar seviyesine bir kere daha takılarak düşüşe geçerken dolar kurunda ise yükseliş başlamıştı. 

Dolar endeksi dün son 5 senenin en yüksek seviyesini görerek rekor tazelerken gözler Dolar / TL endeksine çevrilmişti. Yaşanan gelişmeleri ve yeni zirveyi değerlendiren İslam Memiş çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Hem dolar kuru hem de altın fiyatları için yükseliş beklentisi paylaşan İslam Memiş bu sefer tarih ve rakamda verdi. 

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA UZMAN YORUMU: 3 AY SONRA DOLAR NE OLUR, KAÇ TL OLACAK?

Piyasalarda yaşanan dalgalanma sonrasında gözler dolar kuruna çevrilirken İslam Memiş çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, önümüzdeki 3 ayın çok kritik olduğunu belirterek yeni fiyat tahminlerini duyurdu. 

islam memiş dolar yorumu-5

İslam Memiş yapmış olduğu yorumunda "Mayıs ayından itibaren ben tekrar yukarı yönlü hamleleri devam ettiren yeni bir trend bekliyorum. Temmuz ayı bu noktada çok önemli. Ben Temmuz ayında daha önce görülen rakamlardan da daha yüksek bir seviye bekliyorum. Dolar endeksi giderek yükseliyor. Yani uluslararası piyasada değer artışı var. Yurt içerisinde ise dolar kuru düşüyor, değer kaybediyor. 

islam memiş temmuz dolar tahmini

Dolar endeksi yeniden 95-96 dolar seviyesine kadar gevşeyebilir. Bu dünyada doların değer kaybedeceği anlamına gelirken bizde ise değer artışı yaşanıyor. Bunu bize önümüzdeki 3 ay içerisinde Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarını işaret ediyor. Her şey ne yazık ki tersine gidiyor. Bu baskılanma süreci sona erdiğinde dolar kurunda patlama bekliyorum. 

islam memiş altın yorumu 20 nisan

İSLAM MEMİŞ SON ALTIN YORUMU: GRAM ALTIN FİYATI TAHMİNİ KAÇ TL?

Dolar kurunun patlak vermesi ile 18 TL seviyesini bile aştığında altın başta olmak üzere emtia fiyatlarında da yükseliş yaşanacaktır. Nisan ayı final ayı olacaktır. Ondan sonra altın ve dolarda yeni zirveler ve rekor gelecektir" diyerek hem altın hem de dolar kurunda yükseliş beklediğini söyledi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365. com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@