Herkes Arayıp Bulamıyordu! Çeşme Belediyesi Arsa Satışı İçin İhale İlanı Yayımladı

Pandemi döneminde arsa almak isteyenlerin akın ettiği ve fiyatların astronomik seviyelere ulaştığı Çeşme'de arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere belediyeden satılık arsa fırsatı sunuldu!

Emlak Haberleri 21.12.2021 - 08:38 21.12.2021 - 08:38 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını döneminde pek çok kişi hastalıktan ve karantinadan uzaklaşmak için  tatil beldelerine akın ederken pandemi döneminde arsa fiyatlarında da rekor artışlar yaşanmıştı. Son dönemde yükselen konut fiyatları nedeni ile gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilerin de tarla ve arsa almaya yönelmesi ile arsa fiyatları cep yakmaya başlarken satılık tarla ve arsa ilanları da azalmaya başlamıştı. 

Süreçte arsa yatırımcıları bu nedenle yayımlanan her ilanı yakından takip ederken bu ilanlardan biride Çeşme Belediyesi tarafından yayımlandı. Çeşme Belediyesi satılık arsa ilanı için ihale duyurusunda bulundu. 21 Aralık 2021 tarihli Resmi  Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında İzmir Çeşme İnönü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan arsanın ihale tarihi ise 6 Ocak 2022 olarak ilan edildi. 

ÇEŞME BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI YAYIMLANDI! 

21 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale ilanı kapsamında mülkiyeti Çeşme Belediyesi'ne ait olan ve Çeşme'nin en çok tercih edilen bölgeleri arasında yer alan İnönü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 3 bin 551 metrekare büyüklüğe sahip olan arsanın ihale ile satışa çıkacağı duyuruldu. Yayımlanan ilan kapsamında söz konusu arsa 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (a) bendine göre kapalı teklif usulü ihale ile satılacak. 

çeşme belediyesi ilanı

Çeşme Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda İhale Komisyonunca 6 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan ihalede teklif vermek isteyenler şartnameye uygun olarak hazırlamış oldukları tekliflerini ihale saati olan 14:00 'e kadar teslim etmekle yükümlü olacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@