Herkes bunu merak ediyor! Dubai iş imkanları nelerdir? Alınan meslekler ve maaşlar belli oldu

Yurt dışı iş ilanları ve imkanları bakımından en çok araştırılan ülkelerin başında Dubai geliyor. Dubai hangi mesleklerde alım yapıyor? Ortalama maaşlar ne kadar? tüm soruların cevabı haberimizde.

Gezi / Seyahat Rehberi 15.04.2022 - 12:41 15.04.2022 - 12:41 Burak Cantürk

Dubai’nin işe alım yaptığı sektörler arasında en üst sırada yer alan turizmdir. Dubai turizm açısından çok gelişmiş olduğu için turizm alanında çalışmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği mekanlardan biridir.

Turizmden sonra otelcilik, aşçılık sektöründe de iş imkanı bulmak çok kolaydır. Dubai’de çalışmak isteyen kişiler bu sektörlere başvuru yaparsa daha hızlı iş bulacaklardır.

Dubai Hangi Mesleklerde Alım Yapıyor?

Dubai’nin alım yaptığı meslekler en çok turizm sektöründedir. Turizmin gelişmesinden kaynaklı turizm işçisi alımı çok fazladır. Bu durum turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin Dubai’yi tercih etmesine sebep olur.

Dubai’de en çok aranan meslekler şunlardır:

· Garson

· İnşaat işçisi

· Güvenlik görevlisi

· Mimar

· Marangoz

· Satış elemanı

· Hemşire, Sağlık Görevlisi

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler bu meslekler için iş başvurusunda bulunursa işe alınma ihtimalleri diğer mesleklerden daha yüksek olacaktır.

2022 dubai maaslar

Dubai’de Çalışma Şartları Nedir?

Dubai’de çalışmak için gerekenler Dubai’de geçerli olan işçi vizesi ve çalışma iznidir. Bundan önce Dubai’de oturma izni de almak gerekir. Eğer kişinin oturma izni yoksa çalışılan şirketin kişiye sponsor olma hakkı vardır. Bu durumda çalışma izni yeterli olur.

Dubai’de çalışmak için gerekli olan bir diğer şey iyi derece İngilizce bilmektir. Dubai’de işe alım yapan şirketler iyi derece yabancı dil bilmeyi ön sıraya koyar.

Dubai’de Çalışmak İçin Nasıl İzin Alınır?

Dubai’de çalışma izni almak için öncelikle Dubai’de oturma izni alınması gerekir. Eğer bu şart sağlanmışsa öncelikle çalışmak istenen şirkete iş başvurusunda bulunulur. Başvuru kabul edildiği takdirde başvuru yapan kişiye Dubai daveti gönderilir. Şirket kişiye sponsor olduğu durumda çalışma vizesi alınmış olur.

Dubai’de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai’de çalışmak için gereken belgeler doğru bilgi içermeli ve başvuru yapan kişiye ait olmalıdır. Aksi takdirde kişi çalışmaya hak kazanamaz.

Dubai’de çalışmak için gereken belgeler şunlardır:

· Dubai Çalışma İzni

· Dubai’de Çalışma Vizesi

· Dubai İşçi Vizesi

Dubai İşçi Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai işçi vizesi almak için ilk olarak çalışma izin belgeniz olup olmadığı kontrol edilir. Bu da çalışılacak firmanın kişiye sponsor olması durumunda sağlanır. Kişi ilk olarak turistik vize alıp Dubai’ye gelmeli, daha sonra firma sponsorluğuyla işçi vizesini almaya hak kazanmalıdır.

2022 dubai

Dubai’de Maaşlar Ne Kadar?

Dubai’de çalışanlara ödenen ücretler çalışılan firmaya göre değişiklik gösterir. Dubai’de yabancı çalışanlar için asgari ücret uygulaması yoktur. Çalışan kişinin alacağı maaş firma ile yaptığı anlaşmayla belirlenir.

Dubai’de çalışan bazı meslek gruplarının ortalama maaş miktarları şu şekildedir:

· Marangoz: 1400 Dolar

· Temizlik Görevlisi: 500 Dolar

· Dadı: 600 Dolar

· Sekreter: 1500 Dolar

·  Satış Danışmanı: 1500 Dolar

· Barmen: 4500 Dolar

· Aşçı: 2200 Dolar

· İnşaat İşçisi: 2800 Dolar

· Şoför: 1250 Dolar

· Garson: 1450 Dolar

·  İnşaat Mühendisi: 7500 Dolar

·   Müşteri Hizmetleri Elemanı: 2250 Dolar

dubai turu-1

Dubai’de Oturum İzni Nasıl Alınır?

Dubai oturum izni almak için Dubai’de çalışıyor olmak ya da aile fertlerinden birinin Dubai’de yaşıyor olması şartları aranır. Ancak kişinin Dubai’de çalışması için öncelikle iş başvurusu yapıp, Dubai’ye davet edilmesi gerekir. Bu şartlar sağlandığında kişi Dubai’de oturum izni almaya hak kazanır.

Dubai’de Çalışma Saatleri Nasıl?

Dubai’de bir günlük çalışma saati resmi ve özel kuruluşlarda değişiklik gösterir. Özel sektörlere ait iş yerleri sabah 8’de açılıp öğlen 1’de tatil verir. Öğle tatili 2 saat sürer. Saat 4’ten 6’ya kadar çalışılıp 6’da yeniden 2 saatlik mola verilir ve en son akşam 7’de günlük çalışma saati bitmiş olur.

Resmi kurumlar ise cumartesi-çarşamba günleri saat 07.30-14.30 arasında açık olur.

Dubai’de çalışmak isteyen kişiler esnek çalışma saatlerine uyum sağlayan kişiler olmalıdır.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@