Herkes Satın Alabilsin Diye Tarım Kredi Marketler 92.5 TL'ye 5 Litre Ayçiçek Yağı Satmaya Başladı!

Tarım Kredi Kooperatif Marketi TMO markalı ayçiçek yağını kendi marketlerinde 92.5 TL'den satmaya başladı. Vatandaşların talepleri doğrultusunda TMO 5 L ayçiçek yağı 92.5 TL'den satışa çıkarıldı.

Finans 22.02.2022 - 17:20 22.02.2022 - 17:20 Büşra Uluşen

Dolar kuru ve enflasyon yükselince fiyatı artan ilk ürünlerden biri ayçiçek yağı olmuştu. Ayçiçek yağı fiyatları geçtiğimiz süreçte 150 TL'ye kadar yükselmiş ve vatandaşlar artık bu ürünü satın alamaz duruma gelmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KDV indirimi açıklamasının ardından fiyatlarda küçük de olsa bir düşüş gözlemlenmişti. Zincir marketlerde ayçiçek yağı halen 100 TL'nin üzerinde satılırken, Tarım Mahsulleri Ofisi KDV indirimi öncesi 99,90 TL'ye sattığı ayçiçek yağında fiyatları biraz daha geriye çekti. 

TMO AYÇİÇEK YAĞI 92,5 TL'YE DÜŞTÜ!

Tarım Mahsulleri Ofisi ( TMO) kendisine ait TMO markalı ayçiçek yağını piyasanın çok altında bir fiyata satıyor. KDV indirimi öncesi de diğer markalara göre oldukça ucuz olan 5 litrelik ayçiçek yağı, üzerine KDV indirimi de eklenince 92,5 TL'ye düştü. 

Fiyatların bu denli düşük olması vatandaşın ürüne ulaşımını kısıtladı. Çünkü TMO marketler her yerde bulunmuyor, bazı şehirlerde birkaç şubesi yer alıyor. Durum böyle iken fiyatların düştüğünü duyan vatandaşlar TMO marketlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Saatler süren kuyruk sonrasında ürüne ulaşabilenler satın aldı, alamayanlar ise eve eli boş döndü. 

tmo ayçiçek yağı

TMO AYÇİÇEK YAĞI TARIM KREDİ MARKETLERDE SATILACAK!

Tarım Kredi marketlerin daha fazla şubesi olması nedeniyle vatandaşlar fiyatların TMO ile eşitlenmesini talep etti. Vatandaşın talebini geri çevirmeyen Tarım Kredi marketleri de kendi mağazasında TMO ayçiçek yağı satmaya başladı. 

Vatandaşlar bu şekilde ürüne daha kolay ulaşmasının yanı sıra uygun fiyata ayçiçek yağı alarak da ev ekonomisine katkı sağlıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@