Herkese 2.000 TL! Tek Yapmanız Gereken PTT Şubelerine Başvuruda Bulunmak

PTT kredi verebilen kurumların başında geliyor. İhtiyacı olanlara belli bir limite kadar sağlayan PTT talep edenlere 2.000 TL krediyi hemen sağlıyor 36 ay vade ile geri ödeme planı oluşturuyor.

Finans 28.07.2021 - 10:41 28.07.2021 - 10:42 Mustafa KARAGÖZ

PTT tarafından ödenen desteklerin dışında kurum nakit ihtiyacı olanlar için ayrıca ihtiyaç kredisi olanakları da sunuyor. PTT şubelerine başvuruda bulunmanın yeterli olduğu ihtiyaç kredisi paketlerinde isteyene yüksek limitle isteyene ise düşük limitle naki sağlanıyor. Pandemi süreci kapsamında zorlu bir dönemden geçen vatandaşlar kurumun sunduğu nakit desteği ile yaralarını sarabilecekler. 

PTT'DEN HERKESE 2.000 TL

PTT tarafından sağlanan 2.000 TL'lik ödeme için de detaylar belli oldu. Ay sonu itibariyle yeni ödeme planlarını açıklayan PTT ödemelerin nasıl ve hangi şartlarla olacağını da bildirdi. Herhangi bir gelir belgesi, kefil veya ek koşul istemeyen kurum, vatandaşların başvuru yapmaları durumunda süreci başlatacaklarını bildirdi. 

Başvuru aşamasının ardından başlayacak inceleme dönemi sonunda, standart koşulları sağlayanlar 2.000 TL'yi anında kullanabilecekler.

ptt2

Geri Ödeme Planlaması ve Maliyet Tablosu

Bilindiği üzere PTT ihtiyacı olan herkese kredi olanağı sunuyor. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken durum ise PTT'nin kredi paketleri anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden sağlanıyor. Bu kapsamda PTT'den ihtiyaç kredisi kullanacakların bankaların talep ettiği özel şartların tamamını yerine getirmeleri gerekiyor. 

2.000 TL kredi desteğinden faydalanmak isteyenler ödemelerini kendilerine göre belirliyorlar. PTT müşterilerine 36 aylık ödeme planı sunuyor. Geri ödemeler aylık eşit taksitlerle yapılabilecek. Ayrıca talep eden müşterilere PTT farklı bir ödeme planı da oluşturabiliyor. Taksitler müşterinin kazancına, gelir durumuna göre belirlenebiliyor. 

HESABINDA 2.000 TL GÖRMEK İSTEYENLER

Hesabında 2.000 TL görmek isteyenler için yapılması gereken tek işlem PTT şubelerine giderek başvuruda bulunmak olacak. Başvuru aşamasında müşteriler 2.000 TL'den 30.000 TL'ye kadar kredi başvuru yapabilecekler. Geri ödemeler standart olarak 36 ay vade ve aylık eşit taksitler halinde olacak. 

2.000 TL PTT Kredisi alanlar ise geri ödemelerini 36 ay vadede yapmak istediklerinde aylık 93 TL taksit ödeyecekler. Aylık bütçelerini zorlamadan kredi kullanacak olan müşteriler 10.5 TL'de kredi tahsis ücreti ödeyecekler. 

Geri Ödeme Planı

ptt

PTT'den kredi kullanacaklar için sunulan ödeme planı yukarıda yer aldığı tabloda ki olacak. Talep edilen kredi tutarı arttıkça aylık taksit ve toplam geri ödenecek rakam da değişecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@