Hesabınızda Para Olmasa da Kiranız Güvende ! Kiracılar da Ev Sahipleri de Bu Sisteme Çok Sevinecek

Vakıfbank, hem ev sahiplerini; hem de kiracıları sevindirecek muazzam bir ürün geliştirdi. Vakıfbank İle Kiranız Güvende ! Kiracılar da Ev Sahipleri de Bu Sisteme Çok Sevinecek.

Emlak Haberleri 29.10.2021 - 22:52 29.10.2021 - 22:52 Serhat Karaman

Kira ödemeleri, yıllardan beri hem ev sahiplerinin; hem de kiracıların en büyük derdi. Kiracılar bu ay kiramı ödeyebilir miyim? diye düşünürken ev sahipleri de kiranın gecikme ihtimâline karşı her daim diken üstünde.

Vakıfbank, hem ev sahiplerini; hem de kiracıları sevindirecek muazzam bir ürün geliştirdi. Bu gelişme ile beraber kiracıların hesabında yeterli tutar olmasa bile kira ödemesi Vakıfbank tarafından yapılacak. Ev sahipleri de kiracılar da kira derdinden tamamen kurtulacak.

İster ev sahibi olun, ister kiracı olun, Vakıfbank’ın Kiram Güvende sistemini çok ama çok seveceksiniz. Bu sistem sayesinde kira ödemeleri belirli bir düzen içerisinde yapılacak ve her iki taraf da mağdur olmamış olacak.

Hesabınızda Para Olmasa da Kiranızı Vakıfbank Ödeyecek

Kiram Güvende sistemini kullanan kiracılar, hesaplarında para olmasa bile kira ödemelerini geciktirmemiş olacak. Vakıfbank, belirli bir komisyon çerçevesinde kredi ödemesini kiracı adına yapacak ve ilgili tutar belirlenen tarihte ev sahibinin hesabına geçecek. Ev sahipleri de acaba kiramı alabilir miyim? diye düşünmek zorunda olmayacak ve her hâlükârda kiralarını alabilecek.

kiracilar

Kiram Güvende başvurusu için ev sahibi ve kiracının birlikte Vakıfbank’a müracaat etmesi gerekiyor. Başvuru belgesi olarak kira kontratı, kiraya konu dairenin tapu görüntüsü ya da aslı, kira geliri elde edilen konutun Deprem Sigortası poliçesi kullanılmakta. Ayrıca kiracıya bir tür kredi limiti tanımlanacağı için kiracı tarafın gelir belgesini de bankaya ibraz etmesi gerekmekte.

Vakıfbank’ın yepyeni kira güvence sistemi sadece konut kira ödemeleri için geçerli. Kirası ödenecek konut için DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) yapılması gerekiyor. Eğer DASK yapılmadıysa bu konuda Vakıfbank şubesinden destek alınabilir.

Vakıfbank, başvuru için şubeye ibraz edilen belgeleri inceleyerek işlemi başlatır ve hem kiracıya, hem de ev sahibine mevduat hesabı tanımlanmasını sağlar. Daha sonra kiracıya kira tutarı kadar aylık limit tanımlanır. Kira tarihi de kararlaştırıldıktan sonra kiracının hesabında kira tutarı kadar bakiye varsa o tarihte doğrudan ev sahibinin hesabına aktarılır. Hesapta yeterli bakiye bulunmuyorsa ilgili tutar Vakıfbank tarafından ev sahibinin hesabına aktarılır.

Sözünü ettiğimiz sistem, bir tür otomatik kredi uygulaması olup hem ev sahibi, hem de kiracı için çeşitli avantajlar içermektedir. Bu sistemin kullanımı ile beraber taraflar arasındaki güvensizlik de ortadan kalkmış olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@