Hesaplara Günlük Harçlık Yatacak! Erkeklere 108 Lira, Kadınlara 110 Lira, Öğrencilere 81 Lira

Türkiye İş Kurumu üzerinden sağlanan kurs programları ile iş öğrenmek isteyenlere devam eden günlük harçlık ücretleri 2022 yılında da devam edecek. Ödemeler 108 TL, 100 TL, 81 TL olarak yapılacak.

Finans 21.12.2021 - 15:13 21.12.2021 - 15:13 Mustafa Karagöz

Çalışma hayatında olmayan, mesleği bulunmayan ancak çalışmak isteyenler için başlatılan büyük ilgi gören İEP programları 2022 yılında da devam edecek. Programa katılanlar büyük kazanımlar da elde edebilecekler. 

İŞKUR'DAN İEP PROGRAMLARI GÜNLÜK YEVMİYE İLE KATILABİLİRSİNİZ

İEP Programlarında hem işverenler için hemde işçiler ortak bir amaç bulunmaktadır. İşverenler arayış içinde oldukları meslek gruplarında personel kazanacaklar mesleği olmayanlar ise işverenlerin aradığı mesleklerde iş öğrenmiş olacaklar. Bu sayede hem işverenler hemde iş arayanlar için ortak bir sistem işlemiş olacak. İşverenler uzun vadeli personel kazanımı sağlarken kursiyerler ise günlük ücret alacaklar. 

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programlarına katılan tüm kursiyerlere günlük ücret ödenir. Ödemeler o an bulunulan duruma göre belirlenir. Kadınlar için ayrı yapılan ödemeler işi olmayanlar için ayrı, öğrenciler için ayrı, işsizlik maaşı alanlar için ayrı ödenir. Yılsonuna kadar geçerli olacak ödeme rakamları ise aşağıda emlak365.com olarak paylaştığımız tabloya göre olacak. 

* İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL ödeme yapılacak.

* Öğrenciler için belirlenen günlük tutar ise 81,51TL 

* İşsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL yevmiye ödemesi yapılacak. 

* Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 115 TL verilir. 

İEP KURSLARINA KATILMA SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

İEP kurslarına katılacak olan vatandaşlar öncelikle İŞKUR üzerinden ilanları takip edecekler. İEP KURS Arama sayfasından İEP kurs ilanı yayımlayan firmaların duyurularında kendilerine uygun bir kurs bulması durumunda başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından ise onay verilirse iş yerinde canlı iş öğrenme süreci başlayacak. Kurs günlük 8 saat olacak ve kursa katılım sağlanan her gün için ödeme yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@