Hiç Evi olmayanlar Dikkat! TOKİ 20 Bin Lira Peşinat 565 TL Aylık Taksitle Kiradan Bile Ucuz Taksitlerle Ev Sahibi Yapacak

TOKİ Temmuz ayı Türkiye geneli satış listesi yayımlandı. Yayımlanan listeye göre TOKİ farklı illerde yer alan çok sayıda projeyi satışa sunarken emeklilere, asgari ücretlilere ve dar gelirli ailelere özel olarak satışa sunulan ucuz konut projeleri sayesinde kiradan bile daha düşük taksitle ev sahibi olma imkanı tanıdı. TOKİ alt gelir grubu ucuz konut projeleri satış ilanları detayları haberimizde...

TOKİ 09.07.2021 - 14:29 09.07.2021 - 14:29

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 1 milyonuncu anahtarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı özel bir tören ile teslim ederken yeni konut projeleri için de kolları sıvadı. 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı yatırım programına alınmasına rağmen 100 bin sosyal konut projesi için beklenen açıklanma bir türlü gelmezken süreçte TOKİ il bazında satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. 

TOKİ TEMMUZ AYI TÜRKİYE GENELİ KONUT PROJELERİ SATIŞ İLANLARI! 

100 bin sosyal konut 2021 projesi duyurusu beklenirken Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bir yandan da devam eden konut projeleri için il bazında satış ilanları yayımlamayı sürdürüyor. Daha önce satışa çıkan ancak farklı nedenlerden dolayı elde kalan konutlar için açık satış ilanları yayımlanırken talep üzerine yapılan konut projeleri için ise alt gelir grubu ucuz konutlar için çekilişle konut satış ilanları veriliyor. 

TOKİ Temmuz ayı konut satış ilanları kapsamında 9 konut projesi için ilan yayımlandı. Yayımlanan projeler arasında en düşük konut peşinatı ve aylık taksit tutarı talep edilen konut projesi TOKİ Kütahya Tavşanlı Moymul Mahallesi 1. Etap ve 2. Etap Projesi alt gelir grubu konut projesi oldu. Proje kapsamında 105 adet 2+1 konut ve 123 adet 3+1 orta gelir grubu konut satışa sunuldu. 

Toplam büyüklüğü 86 metrekare olarak hesaplanan 2+1 alt gelir grubu konut tipinde en düşük konut peşinatı 20 bin 351 lira olarak belirlenirken en düşük aylık taksit tutarı ise 565 lira olarak uygulanacak. Yani projeden ev sahibi olmak isteyen kişiler kiradan bile daha düşük aylık taksit tutarı ödeyerek ev sahibi olma imkanı elde edecek.

Projede en ucuz 2+1 konut fiyatı 169 bin 590 lira olarak belirlenirken 240 ay vadeli konut kredisiz taksitle ev sahibi olma imkanı sunulması sayesinde ödenen aylık taksit tutarı da son derece düşük bir seviyede tutulmuş oldu. 

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, TOKİ BAŞVURUSU NEREDEN , NASIL YAPILIR?

Türkiye'de yükselen konut fiyatları nedeni ile ne yazık ki ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken dar gelirli vatandaşların tek umudu olararak TOKİ kaldı. Toki konut satış ilanları kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden ilan edilirken konut başvuruları her projeye özel olarak açıklanan ilanda yer alan Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden kabul ediliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@