Hırsızlar Apartmanlara Dadandı! Apartman Demir Kapı Hırsızlıkları Arttı

Son dönemde yaşanan hırsızlık olaylarında büyük bir artış yaşanırken hırsızların son gözdesi apartman demir kapı ve korkulukları oldu.

GÜNDEM 23.02.2020 - 11:30 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Son dönemde yaşanan hırsızlık olaylarında büyük bir artış yaşanırken hırsızların son gözdesi apartman demir kapı ve korkulukları oldu. Gündüz vaktinde dahi yaşanan hırsızlıklar vatandaşı canından bezdirirken apartman sakinleri ise yaşadıkları şaşkınlığı dile getirdi.

Hırsızlık olaylarının sayısında rekor artış yaşanırken hırsızların son gözdesi ise yüksek fiyata satılan apartman demir kapıları oldu. APARTMANLARDA OTURANLAR DİKKAT, HIRSIZLAR GÜNDÜZ SAATİNDE BİLE DEMİR KAPI ÇALIYOR! Son dönemde yaşanan hırsızlık olaylarından biri de apartmanların demir kapıları oldu. Apartmanların demir kapısı hırsızların son gözdesi oldu. Çok kolay bir şekilde çalınması ve yüksek tutarlara satılması nedeni ile hırsızlar apartmanların demir kapılarını gözlerine kestirirken benzer bir olay İstanbul Sultangazi'de yaşandı. İstanbul Sultangazi'de yaşanan hırsızlık olayında kişi ya da kişiler apartmanın demir giriş kapısını çaldılar. Olayın gündüz yaşanması ise tepkinin büyümesine neden oldu. Bina sakinlerinden Şadiye Kara benzer bir şekilde daha önce de hırsızlık olayı ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek  "Biz o gün evdeydik. Evde komşularım vardı. Hiç duymadık. Oğlum eve gelip bize 'anne kapıyı çalmışlar. Ben ev sahibine söylemeye gidiyorum' dediğinde öğrendik. Hepimiz güldük yani. Bir komşumuz görmüş. O da ev sahibinin kapıyı tamire alacağını düşünmüş.Gülünecek bir durum. Güpegündüz yapılacak bir şey mi bu? Çok eskiden çatı katımızdaki balkonun kapısı da çalınmıştı. Benim evime bile üç sefer hırsız girdi. En sonda dairemize çelik kapı yaptırdık. Gerçi hırsıza da kilit dayanmıyor. Evden çıkmaya korkuyorum. Nasıl bırakacağım evimi" dedi.POLİSLER GÜVENLİK KAMERALARI İLE HIRSIZLARI ARAMAYA BAŞLADISon dönemde benzer olayların artması sonrasında güvenlik güçleri araştırmalarını derinleştirirken, bölgedeki apartman ve işyerlerinin güvenlik görüntüleri üzerinden hırsızların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@