Hızlı Tren Projelerinde Atak! YHT İle 12 Saat Süren Yolculuk 2 Saate İnecek

Türkiye'de hızlı tren projeleri tüm hızı ile devam ederken ulaşım sürelerinde de projelerin tamamlanması ile büyük kısalma yaşanacak. Özellikle Ankara İstanbul YHT ile Ankara Sivas hızlı tren projesi beklenirken bu projelerle şehirler arasındaki yolculuk süreleri büyük oranda kısalacak.

EMLAK HABERLERİ 12.06.2021 - 09:44 12.06.2021 - 09:44

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülen ulaşım projeleri tüm hızı ile devam ederken bunlar arasında yapımları en çok beklenen projeler ulaşım sürelerini büyük oranda kısaltmaları nedeni ile yüksek hızlı tren hattı projeleri olarak öne çıkıyor. Yapımları tüm hızla devam eden projeler hakkında TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun tarafından açıklandı. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında milletvekillerine projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunan TCDD Genel Müdürü Uygun hem yapımı planlanan hem de yapımına devam edilen YHT Yüksek Hızlı Tren projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

ANKARA SİVAS HIZLI TREN PROJESİNDE SON DURUM NE, NE ZAMAN AÇILACAK?

Ankara -Sivas YHT projesi hakkında da bilgi veren Uygun projede sertifikasyon ve test sürüşlerinin devam ettiğini belirterek hattın hizmete girmesi ile beraber iki şehir arasındaki ulaşımın 12 saatten sadece 2 saate düşeceğini dile getirdi. Toplam 393 km uzunluğa sahip olan hat 66 kilometre uzunluğunda 49 tünel, 53 viyadük, 217 alt ve üst geçit ile 61 köprü ve menfez inşası yapıldı. 

Projede gerekli tüm çalışmaların tamamlanması ile beraber daha önce ilan edilen açılış tarihi olan 4 Eylül tarihinde devreye girmesi bekleniyor. 1 sene içerisinde tam kapasite ile çalışmaya başlaması beklenen projede bu sayede Ankara'dan yola çıkan bir kişinin Sivas'a ulaşması sadece 2 saat sürecek!

YENİ YÜKSEK HIZLI TREN HATTI PROJELERİ HANGİLERİ, HANGİ ŞEHİRLERE YHT HIZLI TREN YAPILACAK?

Kuzey-Güney ve doğu batı yeni demir yolu koridorunu oluşturacak olan SamsunÇorum- Kırıkkale, Antalya-Burdur, Isparta-Afyonkarahisar- Kütahya- Eskişehir, Antalya-Konya- Aksaray-Nevşehir- Kayseri, Erzincan-Erzurum- Kars, Gaziantep- Şanlıurfa- Mardin, Sivas Çetinkaya-Malatya, Malatya-Elazığ- Diyarbakır, Erzincan-Trabzon gibi yeni hızlı tren projeleri planlandı.

İSTANBUL ANKARA YHT PROJESİ İLE ULAŞIM 35 DAKİKA KISALACAK!

Ankara İstanbul YHT hızlı tren projesi hakkında da açıklama yapan Uygun bu hat üzerindeki çalışmaların tamamlanması ile ulaşımda 35 dakikalık daha kısalma yaşanacağını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@