Hobi Evleri Bölgedeki Arazi Fiyatlarını Uçurdu!

Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Bursa'nın Uludağ eteklerinde yer alan Orhaneli ilçesi son dönemde hobi evleri ile adından söz ettiriyor. Bölgedeki arazi fiyatları hobi evleri ile beraber uçuşa geçti.

Emlak Haberleri 23.09.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Bursa'nın Uludağ eteklerinde yer alan Orhaneli ilçesi son dönemde hobi evleri ile adından söz ettiriyor. Bölgedeki arazi fiyatları hobi evleri ile beraber uçuşa geçti.

Hobi bahçeleri her geçen gün yaygınlaşmaya devam ederken yapıldıkları bölgelerin arazi değerlerini de yükseltiyor. Buna son örneklerden biri de Bursa Orhaneli ilçesinde yaşandı. Bölgede yapılan hobi evleri ile talep patlaması yaşanırken artan talep arazi fiyatlarında da yükselişe neden oldu. Orhaneli Hobi Evleri Talebe Yetişemiyor! İlk olarak bölgede 200 hobi bahçesi yapılırken bölge halkının yüzüde yapılan hobi evleri ile güldü. 364 dönümlük alanda yapılan hobi bahçeleri büyük ilgi görürken tek katlı olarak inşa edilen ve kırsal bir mahalle havasına bürünen hobi evleri vatandaşlardan yoğun ilgi görünce ikinci etabın yapılmasına karar verildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, "3 milyon nüfusa ulaşmış, merkez nüfusu 2 milyon 500 bine ulaşmış olan bir Bursa’dan bahsediyoruz. Araç trafiği, egzoz gazı, gürültü kirliliğinin yanında rahat bir nefes alabilmek için, insanların dinlenebilmesi, oksijenli bir hayat sürmesi için ve doğadan ve yeşilden faydalanabilmek için insanlar bir arayış içerisinde.Bunu da en güzel bulacağı yerler, Bursamızın en güzel yerlerinden olan Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan gibi yerlerdir. Bu ilçelerin Bursa’ya ulaşım anlamında en yakın olanı Orhaneli’dir. Tünellerimiz de yapıldığında Bursa- Orhaneli arası 15-20 dakikaya düşecek. Bu süre içerisinde insanlarımız o gürültü ortamından buralara gelmeyi tercih edecekler.Bundan sonraki süreçte yaşanabilecek en güzel yerlerden birinin Orhaneli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Bursa’da zaman geçiremeyen ve ’Bir karış toprağım olsun da orada bir şeyler yapmak istiyorum’ diyen insanlar için bizim burada çok yerimiz var. Güzel mekanlarımız var. Herkes bunlardan gelip faydalanabilir" diyerek herkese çağrıda bulundu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@