Hollanda Türkiye'de Malvarlığı Olan Gurbetçilere Sosyal Yardım Ödemeyecek!

Hollanda hükümeti çok tartışılacak bir yasal düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye'de evi, yazlığı olanlara sosyal yardım ödemesi yapmayacak!

Gündem 23.06.2019 - 11:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Hollanda hükümeti çok tartışılacak bir yasal düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye'de evi, yazlığı olanlara sosyal yardım ödemesi yapmayacak!

Hollanda Türkiye'de evi, yazlığı ve tarlası gibi taşınmaz malları olan kişilere sosyal yardım ödemelerini kesmek için yeni bir kanun teklifi hazırladı. Verilen kanun teklifine göre geçinmek için hükümetten sosyal yardım alan kişilerden öncelilkle kendi ülkelerinde bulunan taşınmazları satmaları ve bu para ile geçinmeleri önerilecek. Hollanda Sosyal Yardım Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda Söz konusu yasal düzenleme Amsterdam Belediyesi tarafından alınan bir karar sonrasında yeniden gündeme gelmişti. Amsterdam'da yaşayan ve aldığı sosyal yardımlarla geçindiği belirlenen bir kadının ihbar üzerine Türkiye'den 2 ev aldığı belirlenmiş, bunun üzerine Amsterdam Belediyesi kadına ödenen sosyal yardımı kesme kararı almıştı. Yurtdışında mal varlığı araştırması için sadece Türklerin hedef alınması bu ülkede yaşayan Türkleri kızdırırken Türkiye'de mal varlığı olmasına rağmen bunu gizleyerek sosyal yardım almaya devam eden kişiler için ise aldıkları yardımları geri ödemeleri için dava açılacağı açıklandı. Yeni yasa meclisten geçtiği takdirde yurt dışında malvarlığı olan Türklere hiçbir şekilde Hollanda hükümeti tarafından sosyal yardım yapılmayacağı açıklandı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@