Honaz Tüneli Projesinde Son Durum Ne, Yüklenici Firma Projeyi Ne Zaman Tamamlayacak?

Türkiye'nin önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Honaz Tüneli projesinde Denizli'yi Ankara, Muğla ve Antalya'ya direkt olarak bağlayacak Honaz Tüneli için sona yaklaşıldı.

Emlak Haberleri 22.12.2019 - 14:32 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Türkiye'nin önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Honaz Tüneli projesinde Denizli'yi Ankara, Muğla ve Antalya'ya direkt olarak bağlayacak Honaz Tüneli için sona yaklaşıldı. Honaz Tüneli yüklenici firma kim, tünel nerede, ne zaman açılacak?

Honaz Tüneli projesinde 4 senedir yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı. HONAZ TÜNELİ NEREDE? HONAZ TÜNELİ HARİTA!2 bin 600 metre uzunluğa sahip olan Honaz Tüneli adını aldığı Honaz ilçesinin Ovacık Mahallesi'nde başlıyor. Tünel Cankurtaran Mahallesine ulaşıyor ve şehir merkezine girilmeden direkt olarak Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla karayollarına bağlantıyı sağlayacak. 

HONAZ TÜNELİ YÜKLENİCİ FİRMA KİM?Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda yüklenici firmalar Yapıyol İnşaat A.Ş. ve Soner Temel İnşaat A.Ş. olarak görülüyor. HONAZ TÜNELİ NE ZAMAN AÇILACAK?Konu hakkında açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ankara-İzmir çevre yolunun şu anda faal olduğunu belirterek "Şehrimizin iç bulvarından, caddelerinden şehirler arası geçişler artık bu çevre yolları üzerinden olacak.Özellikle ağır tonajlı araçların ve transit geçecek olan araçların bu çevre yolunu kullanmasıyla şehir içi trafiğimiz çok çok rahatlayacak. Bizim de takip ettiğimiz, bizim de bitmesini arzu ettiğimiz ve şehrimize trafik anlamında, hızlı ulaşım anlamında ve konfor anlamında birçok güzelliği sağlayacak olan bir tünelimiz, bir çevre yolumuz. İnşallah bu tüneli faaliyete aldığımızda 2020'de Denizlimiz daha da rahatlamış, farklı bir boyuta geçmiş olacak" diyerek tüneli 2020 yılında hizmete alacaklarını söyledi. EMLAK365.COM 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@