Honda City Yeniden Türkiye Piyasasında! İşte Teknik Özellikleri Ve Satış Fiyatı

Çok uzun bir sürenin ardından yeniden Türkiye pazarına dönmeye hazırlanan Honda City'nin teknik özellikleri fiyatı merak ediliyor. Honda City satış fiyatı ne kadar olacak?

Finans 03.09.2021 - 04:00 03.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Honda'nın Türkiye piyasasında tanınan otomobil modellerinden birisi de Honda City'di. Ancak firma politikası gereği Honda Civic'e yerini teslim eden Honda City uzun yıllar Türkiye piyasasında yer almadı. Şimdi ise Honda City yeni tasarımı ve teknik özellikleri ile Türkiye piyasasında yeniden sahne almaya hazırlanıyor. 

HONDA CİTY YENİDEN TÜRKİYE PİYASASINDA SAHNE ALIYOR

Honda City'i Türkiye'de piyasaya sürmeye hazırlanan Honda firması tüm hazırlıklarını tamamladı. 11 Eylül'den itibaren yeni görünümü ile Türkiye'de satışa çıkarılacak olan Honda City şirketin önemli satış hedefleri içerisinde kendisine yer bulmayı başardı. Honda firması geçtiğimiz yıl yüzde 50 oranında büyüme yakalamıştı. Bu yıl bu oranı aşabilmek için yılın son çeyreğinde Türkiye'de piyasaya Honda City, Elegance ve Executive versiyonları ile çıkacak. 

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ

Donanım özellikleri açısından daha piyasaya çıkmadan ilgi odağı olan Honda City'de 8 inç multimedya ekranı, Apple car ve Android Play gibi teknolojik destekleri bulunuyor. Ayrıca otomobilde anahtarsız giriş ve çalışma özelliği de bulunuyor. Üstelik Honda City segmentine göre makul bir fiyatla piyasa girecek. Honda bu otomobil için 219 Bin TL'lik başlangıç fiyatı belirledi.

Honda City'in ayırt edici teknik ve donanım özellikleri bulunuyor. Honda Civic'e benzetilen otomobilin iç mekanı çok daha ferah bir şekilde tasarlandı. Arka koltukta Civic'e göre 20 cm daha fazla diz mesafesi bulunuyor. 

honda city 2021

MOTORU RENAULT TALİANT'TAN DAHA GÜÇLÜ

Honda City satın almak isteyenlere tek bir motor seçeneği sunulacak. Buna göre 121 beygir ve 145 nm tork değerine sahip bir motor yeni otomobilin en önemli özelliği olacak. Karşılaştırma yapıldığında Honda City rakibi olan Renault Taliant'tan çok daha güçlü bir motora sahip olmuş olacak: Öte yandan Honda City'nin bagaj hacminin de 519 litre olduğu açıklandı. 

HONDA CİTY SATIŞ FİYATLARI AÇIKLANDI

Honda City'nin Türkiye satış fiyatları da belli oldu. İki ayrı versiyonu için iki ayrı fiyat belirlenen Honda City segmenti açısından makul olarak değerlendirilebilecek bir fiyatla satışa çıkacak. Buna göre Honda City Elegance 219 Bin TL'ye, Honda City Executive 229 Bin TL'ye satılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@