Hükümet Onaylarsa 6 Ay Ödemesiz Faizsiz Kredi Verilecek

TESK hükümetten esnaflar için can suyu kredisi talebinde bulundu. Kredi talebi hükümet kanadında yanıt bulursa esnafa 6 ay ödemesiz kredi olanağı sağlanacak.

Finans 26.07.2021 - 16:03 26.07.2021 - 16:04 Mustafa KARAGÖZ

Pandemi sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde esnafların yaşadığı sorunlar TESK tarafından dile getirilmeye devam ediyor. Bendevi Palandöken son yazılı açıklamasında esnafların ihtiyaç duyduğu nakit sorununa dikkat çekti. 

BENDEVİ PALANDÖKEN'DEN FAİZSİZ KREDİ TALEBİ

Türkiye Esnaf ve Sanaktarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken yayımladığı son yazılı basın açıklamasında esnaflar için can suyu kredisi talebini dile getirdi. Salgından etkilenen esnaflar için dile getirilen talep kapsamında esnaflara özel faizsiz kredi verilmesi istendi.

Palandöken yapmış olduğu açıklamasında esnafların salgın döneminde yaşadıkları sorunun çok büyük olduğunu ve esnafların ekonomiye yeniden kazandırılması gerektiğini ifade etti. Esnaflar için çarkların dönmesi için nakit ihtiyacı duyduklarını vurgulayan TESK Başkanı Palandöken "Salgının cefasını en çok çeken kesim olan esnaf ve sanatkarlarımızın biriken borçlarını ödeyebilmesi için sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve uzun vadeli can suyu kredisi verilmeli" açıklamasında bulundu. 

TESK Başkanı açıklamasının devamında can suyu kredisinin en son 13 yıl önce verildiğini hatırlattı. Esnafların faaliyetlerinin neredeyse tamamen durduğunu ifade eden Bendevi Palandöken salgından etkilenen zor günler geçiren esnafa bu kredinin sağlanması gerektiğini ifade etti. Salgın sürecinde özellikle kahvehane, kıraathane, çay ocağı, kantinci, kırtasiyeci gibi çok sayıda esnafın büyük zorluk yaşadığını da söyleyen TESK Başkanı Palandöken "Şimdi bu sıkıntılı sektörlerdeki esnafımız yapılandırmaya rağmen birikmiş borçlarını, SSK ve Bağ-Kur primlerini ödeyemiyor. Esnafımızın birikmiş borçlarını kapatması için can suyu kredisi olmazsa olmaz." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@