Hükümetin 1100 TL'lik Yardımı Herkese Ramazan'da Bir Kez Daha Verilecek?

1100 TL ödenen pandemi yardımı 2022 yılı Nisan dönemi Ramazan ayında yeniden mi ödenecek? e-Devlet üzerinden başvuru yapılan ödemelere ilişkin gündeme gelen o iddialar ve hükümetin ödeme planlaması..

Finans 01.04.2022 - 12:05 01.04.2022 - 12:05 Mustafa Karagöz

Hükümet pandemi sürecinde 1100 TL yardım ödemesi yapmıştı. Tek seferlik olan bu ödemelerden milyonlarca vatandaş yararlanmış ve o dönem yaşanan ekonomik sorunlara ilaç olmuştu. Bu ödemelere dair Ramazan öncesinde yeni iddialar gündeme geldi. Artan hayat pahalılığı nedeniyle hükümetin ihtiyaç sahibi ailelere yeniden 1100 TL ödeme yapabileceği konuşuluyor. 

1100 TL İÇİN E-DEVLET'TEN BAŞVURU EKRANI

Koronavirüs salgını ilk ortaya çıktığında oluşan tam kapanma süreci vatandaşların ekonomik sorunlar yaşamasına neden olmuştu. O dönem yüz binlerce vatandaş işsiz kalmış ve vatandaşlar daha da zorlamıştı. 

Hükümet bu dönemde ilk olarak sadece sosyal yardım alanlara daha sonra daha geniş kapsamla 1100 TL ödeme yapmıştı. 

Bu ödemeler belli başlı koşulların sağlanması durumunda yapılmıştı. Vatandaşların kamu çalışanı olmaması, memur olmaması, isşizlik maaşı almaması, hane gelirinin yüksek olmaması şartlarıyla alabildiği ödemeler için e-Devlet üzerinden başvuru ekranı açılmıştı. 

RAMAZAN AYINDA YENİDEN Mİ ÖDENECEK?

2022  yılının Ramazan ayı öncesinde vatandaşların en önemli sorunu ise enflasyon oranları. Yüksek enflasyon oranları vatandaşların alım gücünü doğrudan etkilerken birçok vatandaş ekonomik zorluk içerisinde bulunuyor. 

Bu dönemde merak edilen soru ise hükümetin 1100 TL'lik pandemi yardımını Ramazan ayında alıp alamayacakları.

Hükümet kanadından 1100 TL ödemesinin yeniden ikinci kez Ramazan ayında verileceğine ilişkin bir açıklama gelmedi. Ancak kulislerde özellikle geliri olmayan, sosyal yardım alan sisteme kayıtlı vatandaşlardan başlamak üzere ikinci defa ödeme yapılabileceği konuşuluyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@