Hükümetin asgari ücret politikası değişiyor mu? AK Parti'den ikinci zam için umut dolu açıklama geldi

Asgari ücrete zam konusunda yeni açıklama Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'den geldi. Tamer katıldığı bir programda maaş zamlarının enflasyonlar eridiğini, karşılanması gerektiğini söyledi.

Finans 19.04.2022 - 09:34 19.04.2022 - 09:34 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Asgari ücrete 2022 Temmuz'da ara zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin AK Parti'den yeni açıklama geldi.  AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer yerel yayın yapan Kayseri Olay Türk TV'de programa katıldı. Program kapsamında birçok konu başlığı hakkında görüşlerini açıklayan AK Partili Vekil bir ara ekonomi başlığını ele aldı. Kendisine sorulan asgari ücret sorusuna ise dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

AK PARTİLİ VEKİLDEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI "MAAŞLAR ERİDİ KARŞILANMASI GEREK"

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ekonomi başlıklarına ilişkin konuşmasında, vatandaşlardan elde ettiği bilgileri paylaştı.

Köyleri tek tek gezdiğini ifade eden İsmail Tamer, vatandaşların en çok sorun yaşadıkları alanları dile getirdi. Ziyaretleri kapsamında görmüş olduğu durumu aktaran AK Partili isim "Diyorlardı ki; 'tohum pahalı, gübre pahalı, mazot pahalı' vs şikayetleri vardı, ama bu şikayetlerin dozu şu andaki kadar değildi. Serzenişler vardı, sıkıntılar söyleniyordu.

ak partili tamer

Son dönemde enflasyonun hızlı şekilde yükselmesiyle hem çiftçi hem vatandaş hem emekli diğer memurlarımızın sıkıntıya düşmüş olduğu gözüküyor." ifadelerini kullandı. Daha önceki ziyaretleri ile son dönemlerde yapmış olduğu ziyaretleri arasında fark olduğunu ifade eden İsmail Tamer, sıkıntıların arttığını söyledi. Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer oluşan sıkıntıları da çözecek olan biziz, AK Parti ifadelerini kullandı. 

"Zamlar Eridi Onu Karşılamamız Gerektiğini Düşünüyorum"

Asgari ücrete zam konusunda son durumu ve ne yapılması gerektiğine dair kendi görüşlerini açıklayan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer "Emekli, asgari ücretli, memur, bu insanlarımızı biraz rahatlatmamız gerektiğini söylüyorum. Verdiğimiz bu fiyatlar (zamlar) enflasyona eridi. Onu da karşılamamız gerektiğini söylüyorum" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@