Hükümetin İkinci Konut Kampanyası Ne Zaman Açıklanacak?

Ev almak için bekleyen milyonlarca kişi hükümet tarafından Kasım ayında açıklanacağı duyurulan yeni konut kampanyası müjdesini bekliyor. Peki, son durum ne?

Emlak Haberleri 14.11.2018 - 11:39 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ev almak için bekleyen milyonlarca kişi hükümet tarafından Kasım ayında açıklanacağı duyurulan yeni konut kampanyası müjdesini bekliyor. Peki, son durum ne?

Vatandaşlar toplumun bütününü kapsayan yeni konut kampanyası düzenlenmesini beklerken hükümet tarafından konut envanter çalışması yapıldığı açıklanmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen talimat sonrasında Emlak Konut, GYODER, KONUTDER ve İNDER tarafından konut envanter çalışması başlatılmıştı. Yani hükümet şu anda sıfır konut stoku hakkında sayım yapıyor. Yeni Konut Kampanyası Sadece Stoklarda Olan Sıfır Konutları Mı Kapsayacak?Hükümet inşaat sektörünü desteklemek amacı ile önceliği konut stokunu bitirmeye verirken vatandaş ise sadece envanter çalışmasının içerisinde yer alan konutlarla kampanyanın sınırlı tutulmamasını istiyor. Zaten düzenlenen Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası bu nedenle büyük bir tepki çekmiş, düzenlenen kampanyanın Türkiye'nin 81 ilini kapsamaması sınırlı sayıda kişinin yararlanmasına neden olmuştu. Özellikle de ev sahibi olmak için kampanyayı bekleyen kişiler bu nedenle kampanyaya tepki göstermişti. Düzenlenen ikinci konut kampanyası kapsamında hükümetin yeniden aynı hataya düşüp düşmeyeceği merak konusu olurken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilgili kurumlardan stok envanter raporu verilerinin beklendiği ve buna göre önümüzdeki günlerde yeni konut kampanyası hakkında açıklamada bulunulması bekleniyor. Vatandaşın Yeni Konut Kampanyasından Beklentisi Nedir?Yeni konut kampanyası için vatandaşın beklentisi hiçbir sınırlama olmaksızın yeniden kamu bankaları üzerinden konut kredisi faiz indirimi yapılması yönünde. Yani ikinci el konut alımları içinde kampanya düzenlenmesi, herkesin kendi bütçesine uygun olan konutu almak için ortak zemin hazırlanması isteniyor. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@