Hükümetin Teklifini Kabul Etmeyen Memursen Eylem Kararı Aldı!

Hükümet tarafından sunulan teklifi beğenmeyen memurlar eylem kararı aldı. Memur-Sen eylem kararı aldığını duyurdu. Eylem ne zaman, nerede yapılacak?

Hükümetin Teklifini Kabul Etmeyen Memursen Eylem Kararı Aldı!

Hükümet tarafından 12 Ağustos tarihinde sunulan teklifi beğenmeyen memurlar eylem yapma kararı aldı. Kendilerine sunulan teklifi kabul etmediklerini dile getiren memurlar adına açıklama yapan Memur Sen adil ve müzakere edilen bir teklif beklediklerini dile getirdi.

Kamuoyunda farkındalığı arttırmak adına eylem kararı aldıklarını belirten Memur Sen kendileri tarafından sunulan teklifi ise makül ve kabul edilebilir olarak nitelendirerek Ankara'da eylem yapma kararı aldıklarını duyurdu.

MEMUR-SEN EYLEM KARARI AÇIKLAMASI

"12 Ağustos'ta kamu işvereni tarafından sunulan teklifi kabul etmiyor, 'en kısa sürede' ve 'müzakeresi yetişebilecek' nitelikte, 'yeni, makul, adil ve müzakere etmeyi gerektirecek' teklif bekliyoruz. Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade ettiği şekilde bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin emeğine değer verme noktasında özel bir gayret göstermesi gerektiğini bir kez daha tekrar ediyoruz.

Bu tespit ve kararların yanında, kamu işvereninin tekliflerimize olumlu bakış üretmesine ve imzaya davet içeren teklifler getirmesine katkı sunmak, sürece olumlu katkı sağlamak ve kamuoyunun konuya dair farkındalığını artırmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19 Ağustos saat 18.00'de Ankara'da eylem yapılması, süreç içerisinde atılacak olumlu adımlara göre de yeniden değerlendirme yapması."

MEMURSEN MEMUR EYLEMİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE, NEREDE YAPILACAK?

Memur Sen tarafından yapılan açıklamaya göre memurların eylemleri 19 Ağustos 2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Eylemler her zaman olduğu gibi yine Ankara'da yapılacak.

34. İl Temsilcileri Toplantısı ile alınan karar kapsamında izlenecek yeni yol haritası da belirlenmiş oldu.

SONRAKİ HABER