Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu'nun Miras Davası Sona Erdi Mi? ÇYDD'den Yeni Açıklama Yapıldı!

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetnamesinin iptali davasına ilişkin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) açıklama yaptı.

Emlak Magazin 20.10.2021 - 20:40 20.10.2021 - 20:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin çok yakından tanıdığı ve sahnelerde Huysuz Virjin ismiyle ün yapan Seyfi Dursunoğlu 17 Temmuz 2020'de 87 yaşında solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği sebepleriyle hayatını kaybetmişti. Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetmeden yıllar önce vasiyetnamesini hazırlamış ve bunu da kamuoyu ile paylaşmıştı. Bu vasiyetnameye göre Üsküdar Çengelköy'de bulunan lüks evini ve bankadaki yüklü miktardaki parasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bırakmıştı. 

MİRAS DAVASI SONA ERDİ İDDİASI

Seyfi Dursunoğlu'nun vefatı ve ardından vasiyetnamesinin işletilmesinin ardından ise yeni gelişmeler meydana geldi. Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri Evren Saydan ve Erhan Saydan bu vaziyete itiraz ettiler ve iptali için de hukuki süreç başlatıp dava açtılar. Bu dava oldukça sansasyonel olarak medyada yer bulurken önceki gün davanın sona erip vasiyetnamenin mahkemece resmileştiği iddia edildi.

ÇYDD AÇIKLAMA YAPTI

Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetnamesinin mahkeme sonucu resmileştiği iddialarına ilişkin konunun tarafı olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre herhangi bir şekilde davanın sonuçlanmadığı ve hukuki sürecin aynı şekilde devam ettiği bildirildi. 

Seyfi Dursunoğlu'nun mirasının paylaştırılması hakkında yaşanan hukuki süreç geçmişte yaşananların yeniden hatırlanmasını sağladı. Seyfi Dursunoğlu'nun vefatının birinci yıldönümünde Zincirlikuyu'da bulunan mezarı başında bir anma töreni düzenlenmişti. Bu anda törenine Seyfi Dursunoğlu'nun yeğeni Güliz Buyrukbilen ve mirasın tarafı olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticileri iştirak etmişlerdi. Seyfi Dursunoğlu'nun mirasından hakları olduğunu iddia ederek hukuki süreç başlayan yeğenleri Evren Saydan ve Erhan Saydan anma törenine iştirak etmemişlerdi. 

Seyfi Dursunoğlu vefat etmeden önce basına yaptığı açıklamalarda vefatının ardından bedenini kadavra olarak bağışladığını da ifade etmişti. Ancak bu durum gerçekleştirilmeyerek Seyfi Dursunoğlu'nun cenazesi normal usullerde toprağa verilmişti. Bu detayın vasiyetnamede bulunmamasından dolayı gerçekleştirilemediği daha sonra belli olmuştu. 

ÇENGELKÖY'DE LÜKS EV VE 15 MİLYON TL PARA

Seyfi Dursunoğlu'nun vefatından sonra toplam mal varlığının ne kadar olduğu merak ediliyordu. Bu konuda Seyfi Dursunoğlu ölmeden önce açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalara göre o dönemin değerine göre 15 Milyon TL para ve Çengelköy'deki lüks ev Seyfi Dursunoğlu'nun tüm malvarlığı olarak kamuoyunda yer almıştı. 

Seyfi Dursunoğlu'nun vefatından sonra çıkan miras davası için süreç şu anda devam ederken kendisi ölmeden önce, “Ben 40 yıldır tek başıma yaşıyorum. Paramı ne yapacağımı ben bilirim, kimseye konuşmak düşmez. Kimsenin de benim vaziyetnamemden dolayı alınganlık gösterme hakkı yok.” demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@