İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da Son Durumu Açıkladı: İstifa Et Çağrılarına Sessiz Kalmadı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar çalışmaları ve yol durumuna ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu, kendisini istifaya çağıranlara da yanıt verdi.

Gündem 25.01.2022 - 10:36 25.01.2022 - 10:37 Büşra Uluşen

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle yürütülen çalışmalar ve yol durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 

YOL DURUMUNU AKTARDI

İBB Başkanı İmamoğlu, bazı bölgelerde kar kalınlığının 80 santime ulaştığını ve bu akşam saatlerinden itibaren saat 18.0'e doğru yoğun kar yağışı beklendiğini söyledi. Vatandaşların uyarılara uyması gerektiğinin altını çizen İmamoğlu, en çok kar alan bölgenin Arnavutköy olduğu belirtti. İBB olarak TEM Mahmutbey'in kendilerine ait olmadığını söyleyen İmamoğlu, Beylikdüzü TÜYAP bölgesinden Hadımköy gişelerine olan güzergahta açma işlemlerinin devam ettiğini söyledi. 

'' SU KESİNTİSİ OLMAYACAK ''

İstanbul'da kar yağışı nedeniyle su kesintisinin olmayacağının altını çizen İmamoğlu, karla mücadele kapsamında 65 bin kumanya dağıttıklarını, sokak hayvanlarıyla ilgili 500 nokta da 2 tonun üzerinde kuru mama dağıtımı yapıldığını duyurdu. 

istanbul kar

''İSTİFA ET'' ÇAĞRILARINA YANIT VERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışının başladığı andan itibaren kendisine yöneltilen ''istifa et'' çağrılarına da yanıt verdi. İstanbul halkının kar içinde kalması, etrafta bir tane kar küreme aracı göremediğini ve büyük mağduriyet yaşadığını belirten vatandaşlar ve birçok siyasi isim Ekrem İmamoğlu'nu görevini yapamadığı gerekçesiyle istifaya çağırdı. 

Ekrem İmamoğlu ise sosyal medya hesabından konu hakkında kısa bir açıklama yaparak, istifa çağrılarını yersiz bulduğunu ve bu tür mesajları ''zavallı'' olarak nitelendirdiğini söyledi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'' Şu kurumun yetkisinde şu köprü, şu kurumun yetkisinde ara sokak demeden konuşuyorum. Elbette ki zor durumdaki vatandaşlara yardım edeceğiz ancak 1 dakika içerisinde kaşının üstünde gözün var anlayışındaki mesajlara da çok aldırış etmeyin. Bu akşamı hep beraber atlatacağız'' dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@