İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul Eleştirisi! Emlak Projesidir

Kanal İstanbul Projesine ilişkin eleştirilerini yineleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Saatlerde Kanal İstanbul Projesini anlatırım, bu bir emlak projesidir." açıklamasında bulundu.

Emlak Haberleri 16.02.2022 - 08:58 16.02.2022 - 09:01 Mustafa Karagöz

Muhalefetin Kanal İstanbul Projesine ilişkin eleştirilerine yenileri eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında projeye ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. 

EKREM İMAMOĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL ELEŞTİRİSİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesine ilişkin eleştirilerine, maliyet hesabı üzerinden başladı. Söz konusu projenin İstanbul Halkı için sorun yumağı oluşturacağı iddialarında bulunan İmamoğlu, Kanal İstanbul'un sosyal, çevresel, yaşamsal, nüfus olarak, ulaşım olarak her yönüyle büyük bir külfet oluşturacağını öne sürdü.

Konuşmasının devamında saatlerce proje ilişkin konuşabileceğini ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, bunun bir emlak projesi olduğunu söyledi. Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamaların devamında bazı iddialarda bulunan İmamoğlu "Araziyi tanıdıklarına sat, sonra burayı imara aç birileri para kazansın projesidir. Ama İstanbul’a büyük bir külfettir, büyük bir zarardır. En az 2,5-3 milyon daha ilave nüfus demektir. Böylesi bir nüfusu, böylesi bir yapıyı İstanbul’un kaldırma şansı yoktur." dedi. 

Ekrem İmamoğlu konuşmasının son bölümünde kendi önerilerini dile getirerek ülkenin büyümesinin apartmanlaşma olmadığını söyledi. Ülkenin büyümesinin üretimde geçtiğini söyleyen İmamoğlu inşaat sektörüne ilişkin de eleştirilerde bulundu. İmamoğlu konuşmasını ise "Böyle inşaat sektörü yönetilmez. Bakın şu an ülkenin geldiği durum, İstanbul dünyanın en ucuz şehri ama kendi insanına en pahalı şehri. Kanal İstanbul meselesini anlamanızı arzu ederim.” sözleriyle tamamladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@