İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Randevu Talep Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul Projesi adına açıklamalarda bulunmuştu.

EMLAK HABERLERİ 06.01.2020 - 15:18 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Kanal İstanbul Projesi adına açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın projenin finansmanına dair açıklamalarına ise İBB Başkanı İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recepo Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesine ilişkin yapmış olduğu son konuşmasında, projenin finansman konusuna değindi. Kanal İstanbul Projesi'nin finansman modeline dair gönlündeki sistemin yap işlet devret modeli olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin konuşmasının devamında gerekirse finansman modeli için sunum yapılabileceğini ifade etmişti. İMAMOĞLU'NDAN SUNUM AÇIKLAMASINA İLK DEĞERLENDİRMECumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kanal İstanbul için söylediği gerekirse sunum yaparız açıklamasına ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. Kanal İstanbul projesinin finansmanı için sunum yapma istediğinin önemli olduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu şu sözleri kullandı. "Bir kere finansman modeli tartışmasını bile yanlış buluyorum. Türkiye'nin zaten bir finansman sorunu var. Kamu kurumlarına iş yapan şirketlere sorsanız, zaten zorlukları dinlersiniz. Birinci boyutu bu. Ama dünkü söylemlerinden en sevindirici olanı, bir sunum yapma isteği. Çok önemli. Çünkü, 'Biz yaptık, yapıyoruz, bitirdik' ya da 'Kim isterse istemezse bizi ilgilendirmez, yapıyoruz' söylemlerinin yanı sıra bu söylem, doğru bir söylem. Umarım yaparlar."İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının devamında sunum projesi için davet ederlerse katılabileceğini söyledi. Kanal İstanbul için kendisininde anlatacakları olduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu açıklamasında randevu talebini yineliyorum ifadelerini kullandı. 'Kapılarımız herkese açıktır' şeklinde bir söylemi de var dünkü programında. Açıksa biz, o kapıya gelmek istediğimizi ilettik. Çünkü Kanal İstanbul'u, İstanbul'un en kritik sorunu olarak görüyorum. Kaderi olarak, dönüm noktası olarak görüyorum. Bizim fikirlerimizi dinleme açısından bu talebimizi tekrar iletiyoruz. Lütfen randevu veriniz, gelelim. İstanbul adına yaratacağı olumsuzlukları, bizzat biz size anlatalım"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@