İBB Başkanı İmamoğlu: Kanal İstanbul Projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İkna Ederim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 08.01.2020 - 23:27 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konuya dair randevu talep ettiğini açıkladı.

Kanal İstanbul Projesine ilişkin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I İKNA EDERİMİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk TV'de canlı yayınlanan bir programa konuk oldu. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu konuşmasının bir bölümünde Kanal İstanbul Projesini ele aldı. Bu kapsamda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesinin şahsi ve siyasi olmadığını ifade ederek hayati önem taşıdığını söyledi.Bu kapsamda konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istediğini dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu randevu talep ettiğini, hatta bu hafta içinde randevu talebini yinelediğini söyledi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul Açıklaması"2016’da açılacak denilen Melen Barajı, 2020’de açılmadı. Buraya ek bir ihale yapılmak zorunda. Bu uyarıyı yaptıktan sonra ödeneği çıkmadı. Biz tekrar televizyondan uyarı yaptık. İktidara yakın gazetede haber çıktı, sayın Cumhurbaşkanı ödeneğin çıkması konusunda talimat verdi diye. Ben ikna ettim. Aynı şekilde ikna ederim, bana fırsatı versin. Eğer size oradan yaklaşım, cevap hatta bazen küçümseyerek cevaplar verilince, çok af edersiniz ben de gayet saygılı, teknik, bilimsel cevaplar veriyorum. Ben dedim diye İstanbul’un hayati meselesine karşı çıkılır mı? Sayın Cumhurbaşkanı dedi diye evet de denilemez."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@