İBB Başkanı İmamoğlu Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu'nun Kanal İstanbul Sözlerine Tepki Gösterdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Kanal İstanbul tepkisi geldi. İmamoğlu, Bakan Adil Karaismailoğlu'nun projeye dair açıklamalarını eleştirdi.

Emlak Haberleri 13.12.2021 - 15:59 13.12.2021 - 16:00 Mustafa Karagöz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geçtiğimiz günlerde Kanal İstanbul projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Karaismailoğlu'nun bu açıklamalarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan tepki geldi. 'Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler' projesi kapsamında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tepkisinde sert ifadeler kullandı. 

İMAMOĞLU'NDAN ADİL KARAİSMAOĞLU'NA SERT TEPKİ

Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu konuşmasında ""Kanal İstanbul'dan bahsediyorlar. Çıldıracağım Allah'ım. Kanal İstanbul'dan bahsediyor ya. Memleketin içinden bir kanal geçirdiniz, paranın nereye aktığını bilmiyoruz. Neymiş? Büyük gemileri geçireceğiz." dedi. Konuşmasının devamında Adil Karaismailoğlu'na da tepki gösteren İmamoğlu sen hayatında bir tane küvette gemi oynatmamış adamsın ifadesini kullanan Ekrem İmamoğlu Ulaştırma Bakanının İstanbul Boğazından geminin geçmeyeceğini büyük geminin Kanal İstanbul'dan geçeceğini söylediğini aktardı ve bu ifadeler için devletin bakanlarının düştüğü hale bak utanç duyuyorum açıklamasında bulundu. 

DOLAR ELEŞTİRİSİ GELDİ

Dolar kurunun 15 TL sınırına gelmesine ilişkin de görüşlerini açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, "Ekonomiye bakan insanın sözlerini okumaya çalışıyor, okuyamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nı kırmayacaklarmış veya Sayın Cumhurbaşkanı'nı bu konuda mahcup etmeyeceklermiş." dedi. Ekonominin mahçup olmaması gerektiğini söyleyen İmamoğlu milletin parasını düşünün diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@