İBB Başkanı İmamoğlu'na Karadeniz Gezisinin İncelenmesi İçin Suç Duyurusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine, kamu kaynaklarının kişisel faaliyetler kapsamında kullanılıp kullanılmadığının tespiti için suç duyurusunda bulunuldu.

Gündem 09.05.2022 - 09:53 09.05.2022 - 09:53 Gülşah Konuk Akın

Avukat Aydın Egemen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine ilişkin suç duyurusu dilekçesi verildi. Dilekçede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi kaynaklarının il dışında, kişisel siyasi faaliyetler kapsamında kullanılıp kullanılmadığının incelenmesi istenildi.

ekrem-imamoğlu-karaden,z

ADAY OLACAKSA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMELİ
Dilekçede, Ekrem İmamoğlu'nun 2023 seçimlerinde devlet başkanlığı için aday olma kararı varsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesi gerektiği belirtildi. Dilekçede: "Oysa, seçilmiş belediye başkanlığı unvanı ve görev süresince, çalışma gün mesaisini, uhdesinde bulunan tüm kamu kaynaklarını, bulunduğu ilde yaşayan halkın huzur ve sükunu için harcama yerine, gerek mesaisini ve gerekse seçilmekle elde ettiği kamu kaynaklarını, kişisel siyasi amaç ve saiklerine sarf etmiş olduğu kamuoyuna yansımıştır. Bu iddiaların araştırılmasını talep ediyorum. Bu ise görevi kötüye kullanmaktır." ifadelerine yer verildi.

ekrem-imamoğlu-karadeniz-gezisi

KAMU ZARARININ GİDERİLMESİ TALEP EDİLDİ
Ekrem İmamoğlu'nun ilgili tarihlerde Rize, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı ve Artvin Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Trabzon ziyaretlerinde, kamu kaynaklarının kişisel faaliyetler için kullanılıp kullanılmadığının tespit edilmesi, 1 bardak su bile kullanıldıysa kamu zararının giderilmesi talep edildi.

KARADENİZ GEZİSİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARA TEPKİ GELMİŞTİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisinde çekilen fotoğraflarına da peş peşe tepkiler gelmişti. İmamoğlu eleştirilere önce 'vız gelir tırıs gider. Umurumda değil.' açıklaması yapmış ardından da bu açıklamaları için özür dilemişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@