İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kanal İstanbul ve 'İşine Baksın' Yanıtı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul Projesi ile ilgili İşine Baksın sözlerine yanıt verdi.

Emlak Haberleri 13.12.2019 - 16:07 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul Projesi ile ilgili İşine Baksın sözlerine yanıt verdi. Ekrem İmamoğlu konuşmasında İstanbul'un menfaatine olmayan hiçbir düzenlemeyi onaylamayacağız ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son günlerde basında sık sık yer alan Kanal istanbul Projesine dair yeni açıklamalarda bulundu. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerini değerlendiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi hakkında ki tutumunu yineledi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASINA YANITİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 2020 yılı bütçe görüşmelerinin ardından Ekrem İmamoğlu basın mensupları ile biraraya geldi. Burada gündemde olan konu başlıklarına ilişkin açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin kendisine sorduğu sorulara da yanıt verdi. Bu çerçevede İstanbul adına en çok konuşulan gündem başlığı olan Kanal İstanbul Projesine dair açıklamalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, dikkat çeken ifadeler kullandı. EKREM İMAMOĞLU'NA KANAL İSTANBUL SORUSUBasın mensuplarından birisi Ekrem İmamoğlu'na, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul ile ilgili 'İşine Baksın' açıklamasını hatırlatarak Ne diyeceksiniz Erdoğan'ın eleştirilerine yönelik? sorusunu sordu. Bu soruya yönelik ifadesinde Belediye Teşkilatının görevlerinden birisinin belediye menfaatlerini korumak olduğunu ifade eden İmamoğlu burada oturmak, çalışmamak için seçilmedim dedi. Sen Otur İşine Bak cümlesinin açılımını en iyi ben bilirim demek olduğunu ösyleyen İmamoğlu en iyi 16 milyon bilir dedi. "Ben, bu anlamda süreci sonuna kadar takip edeceğim. Toplumun menfaati için çalışacağım. Ve bu süreçle ilgili 16 milyon insanın, en son noktasına kadar bilgileri elde etmesini sağlayacağım. Bu işi çok iyi bilen insanlardan faydalanacağız. Bu işi çok sesli bir şekilde toplumun önünde dile getireceğiz. Toplumun kararını, toplumun menfaatini, yine toplumla, ortak akılla vereceğiz."BİRİLERİ SÜKSE YAPSIN DİYE EVET DEMEYECEĞİZİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Konuşmasının devamında Kanal İstanbul ile ilgili olarak bir başka basın mensubunun sorusunu da yanıtlayarak, "Biz, birileri sükse yapsın diye İstanbul halkına ihanet edecek, yarın pişman olacakları hiçbir projeye, 'Evet' demeyeceğiz." dedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@