İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul Açıklaması: Ucube Cinayet Projesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın proje olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul Projesi'ne dair değerlendirmelerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 02.12.2019 - 12:32 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın proje olarak nitelendirdiği Kanal İstanbul Projesi'ne dair değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu proje için ucube ve cinayet projesi ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Çalıştıya toplantısı kapsamında konuştu. İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen çalıştay için bir konuşma yapan İBB Başkanı İmamoğlu deprem konusu başta olmak üzere gündemde yer alan konu başlıklarını ele aldı. Bu çerçevede Kanal İstanbul projesine dair de açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu bu konuda çarpıcı ifadeler kullandı. UCUBE, CİNAYET PROJESİEkrem İmamoğlu konuşmasının Kanal İstanbul Projesine dair olan kısmında işin ekonomi boyutuna değindi. Ekonominin darda ve yakın gelecekte de darda olacağının aşikar olduğunu öne süren Ekrem İmamoğlu, bu şehirde bir süredir Kanal İstanbul projesinin konuşulduğunu ifade ediyor.Konuya ilişkin açıklamalarında 4 milyon insanın işsiz olduğunu, yoksul olduğunu ve üretim ihtiyacı olduğunu söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, fabrika ihtiyacı varken Kanal İstanbul önceliğimiz olabilir mi? diye sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın olarak nitelendirdiği projeye dair açıklamasında, bu projenin karada ve denizde ekolojik dengeyi değiştereceğini ifade eden İmamoğlu şu ifadelere yer verdi.*Bu ucube projeyle, ülkenin deprem riski en yüksek bölgesine 8 milyon hapsedilmiş olacak. Deprem anında bu denli yüksek bir nüfusu başka bir coğrafyaya nakledecek hiçbir devlet yoktur dünyada. Bu nasıl bir projedir Allah aşkına? Bu neyin aklıdır? Bakın konuşulan projedeki kanal yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda, 20,75 metre derinliğinde ve en dar yerinde 275 metre genişliğinde bir kanal. Sazlıdere ve Terkoz Havzaları içinden geçen bir kanal. Yani proje Sazlıbosna ve Terkoz Havza Alanlarını yok ediyor."Konuşmasının devamında projenin içme suları adına büyük risk oluşturduğunu iddia eden İmamoğlu, projenin bölgeye 11.5 milyon yeni nüfus getireceğini açıkladı. Projenin yer aldı ve yeryüzü dengelerini değişteceğini de öne süren Ekrem İmamoğlu yeni depremlere davetiye çıkaracağını ifade etti. "Açlık sınırındaki milyonlarca yurttaşımızın kendi yaşadıkları kent ve köylerinde istihdam edilebileceği bir diğer konudur. Özetle bu proje İstanbul'a bir ihanet projesi bile değildir. Resmen bir cinayet projesidir. İstanbul için gereksiz bir felaket projesidir. Bu proje bittiğinde İstanbul bitmiş olacak. Bu şahane şehir yaşanamaz bir kent olacak."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@