İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul için Referandum Çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyaset gündeminin zirvesinde yer alan Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 03.01.2020 - 17:48 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyaset gündeminin zirvesinde yer alan Kanal İstanbul Projesine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Referandum çağrısını yineleyen Ekrem İmamoğlu, halka sormanın ne mahsuru var, dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir etkinlik kapsamında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbul Yenibosna Enver Ören Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen “Mesleki Yeterlilik Sertifikası Töreni” kapsamında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu'nun öncelikli konusu ise Kanal İstanbul Projesi oldu. KANAL İSTANBUL İÇİN REFERANDUM ÇAĞRISIEkrem İmamoğlu konuşmasının başında “İstanbulluyum” tarifinin çok önemli olduğunu ifade ederek o zaman şehre zarar veremezsiniz dedi. Konuşmasının bu bölümünde İstanbul ile ilgili çok önemli bir karar alınıyorsa halka sorulması gerektiğini söyleyen İmamoğlu, toplumun önceliklerine değindi.Bu bağlamda Kanal İstanbul Projesi için çok önemli nitelendirmesinde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu referandum çağrısını şu sözlerle yineledi. "Bu, İstanbul için çok önemli bir karar mıdır? Son günlerde Kanal İstanbul konuşuluyor. Evet; çok önemli bir karardır. Hayatı değiştiriyorsunuz. Olumlu mu, olumsuz mu? Kıtayı değiştiriyorsunuz. Anakarayı değiştiriyorsunuz. Toprakları, suyun akışını, yolları, köprüleri, alt yapıyı değiştiriyorsunuz. Bu, şehrin önceliği mi acaba? Deprem mi öncelik? Can güvenliği mi öncelik? Ekonomi mi? Sadece bu şehirde bulunan 1,5-2 milyon işsiz mi öncelik? Mesela bunları halka sormanın ne mahsuru var”İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının sonunda ayrıca şehirler ilgili kararları şehirde yaşayanlara sorarak vereceklerini ifade etti.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@