İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut Görevden Alındı, Yerine Şeref Can Ayata Atandı!

Ekrem İmamoğlu “Canımı veririm size bilgileri vermem” diyen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut'u görevden aldı.

GÜNDEM 05.07.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ekrem İmamoğlu “Canımı veririm size bilgileri vermem” diyen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut'u görevden aldı. Yerine Şeref Can Ayata atandı.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını aldıktan sonra büyük tartışmalara neden olan veri kopyalama talimatı döneminde adı duyulan Selim Karabulut görevinden alındı. Karabulut'un yerine Ekrem İmamoğlu tarafından yeni İBB Bilgi Daire Başkanı olarak Şeref Can Ayata atandı. Karabulut'un adı hatırlanacağı üzere seçimden önce yapılan 26 milyon liralık ihale ile de gündeme taşınmıştı. Veri Kopyalama Talimatına Karşı Çıkmıştı Hatırlanacağı üzere Selim Karabulut mazbatasını alarak göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun veri kopyalama talimatına karşı çıkmış ve “Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider. Canımı veririm yine size bilgileri vermem” diyerek gündeme gelmişti. Yine seçimden önce hemen yapılan 26 milyon 585 bin liralık ihale de büyük tepki çekmiş, 13 milyon 629 bin liralık ilk ödeme tarihi Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alarak göreve başladığı ilk gün olan 17 Nisan gününe denk gelmiş ve İmamoğlu tarafından veto edilmişti. Tartışılan isim görevden alındı. Yeni İBB İşlem Daire Başkanı Şeref Can Ayata Kimdir, Nerelidir?Silivri Gençlik Kolları ile siyasete girdi. Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü görevini üstlendi. Silivri Belediyesi’nin şirketi Silivri Kent Hizmetleri Ticaret ve Anonim Şirket (SİLKENT) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına yükseldi. Şişli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev aldı. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@