İBB Eminönü Balık Ekmek Tekneleri Hakkında Şok Kararını Açıkladı!

Eminönü ile özdeşleşen ve simge haline gelen Balık Ekmek satan işyerleri için boşaltma ihtarnamesi gönderildiği ortaya çıktı. Kira sözleşmesi dolan işyerleri boşaltılacak. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 29.10.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Eminönü ile özdeşleşen ve simge haline gelen Balık Ekmek satan işyerleri için boşaltma ihtarnamesi gönderildiği ortaya çıktı. Kira sözleşmesi dolan işyerleri boşaltılacak. Detaylar haberimizde!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Eminönü ile özdeşleşen balık ekmek satan işyerlerine boşaltma ihtarnamesi gönderildi. Boşaltılan İşyerlerinin Yerine Yeni Kiracı Alınmayacak! 18 Ekim tarihinde İBB Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından Galata Köprüsü ile Turyol İskelesi arasındaki bölgede yer alan 3 teknede bulunan kiracılara ihtarname gönderildi. 1 Kasım 2019 tarihi itibari ile kira sözleşmesi dolcak olan iş yeri sahiplerinin iş yerlerini boşaltması istendi. Gönderilen yazıda 1 Kasım itibari ile söz konusu işyerlerinin boş ve işgalsiz olarak İBB yönetimine teslim edilmesi talep edilirken gereğini yapmayan işyerleri için polis zoru ile boşaltılacağı uyarısında bulunuldu. Konu hakkında açıklama yapan  kiracılardan Tarihi Eminönü Turizm Balık Ekmek Kooperatifi Başkanı Arif Hikmet İlke “Balık-ekmek, bu bölgedeki kültürün bir parçası… Alınacak kararlarda bunun göz önünde bulundurulmasını istiyoruz.Evet zaman zaman bazı tatsız olaylar da oldu. Ancak, biz tekne sahipleri olarak buraya gelen insanlara en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. İBB’nin, bundan sonra burası ile ilgili nasıl bir tasarrufta bulunacağını bilmiyoruz” dedi.Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre tarihi yarımada dokusunun korunması için bu kararın aldığı belirtilirken boşaltılan dükkanların yeniden kiraya verilmesi gibi bir işlem yapılmayacak. İBB bu 3 tekneden yıllık 900 bin lira kira alırken söz konusu teknelerde 150'ye yakın kişi istihdam ediliyordu. Verilen karar ile 100 yıldır hizmet veren balık ekmek tezgahları tarihe karışacak. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@