İBB Genel Sekreteri Olarak Atanan Yavuz Erkut Kimdir Nerelidir?

İBB Genel Sekreteri olarak Ekrem İmamoğlu kararını verdi ve Yavuz Erkut atama kararı onaylandı. Peki, Yavuz Erkut kimdir, nereli?

GÜNDEM 05.07.2019 - 11:34 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İBB Genel Sekreteri olarak Ekrem İmamoğlu kararını verdi ve Yavuz Erkut atama kararı onaylandı. Peki, Yavuz Erkut kimdir, nereli?

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldıktan sonra görevine yeni atama kararları ile devam ediyor.Yavaş yavaş kendi A kadrosunu oluşturan Ekrem İmamoğlu 28 Haziran tarihinde bu görevinden istifa ettiğini duyuran Hayri Baraçlı yerine İBB Genel Sekreterliği görevine Yavuz Erkut'u atadı. Yeni İBB Genel Sekreteri Kim Oldu?İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadrolarında en üst düzey görevlerden biri olması nedeni ile Hayri Baraçlı'nın istifası ile boşalan İBB Genel Sekreteri görevine atanacak isimde büyük bir merak konusu olmuştu. Ekrem İmamoğlu kadrosunda bu görev için bir dönem TÜPRAŞ genel müdürü olarak görev alan ve SOCAR'ın Türkiye Başkanlığı koltuğunda da oturan Yavuz Erkut'u layık gördü. İBB Genel Sekreteri Olarak Atanan Yavuz Erkut Kimdir?1955 Giresun doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına ilk olarak 1979 yılında TÜPRAŞ'ta başladı. TÜPRAŞ'ta pek çok kademede çalıştı ve son olarak 2000 yılında Opet Petrolcülük'te Genel Müdürlük görevini üstlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu tarafından İBB Genel Sekreteri olarak atandı. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@