İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün: Kanal İstanbul'un Maliyeti İle İstanbul Depremi Yıkılmadan Atlatır!

Kanal İstanbul Projesi hakkında konuşan İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün projeye harcanacak 100 milyon liralık yatırım bedelinin depreme harcanması durumunda İstanbul'un beklenen depremi yıkılmadan atlatacağını iddia etti.

EMLAK HABERLERİ 24.02.2020 - 08:33 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Kanal İstanbul Projesi hakkında konuşan İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün projeye harcanacak 100 milyon liralık yatırım bedelinin depreme harcanması durumunda İstanbul'un beklenen depremi yıkılmadan atlatacağını iddia etti. Detaylar haberimizde...

Kanal İstanbul projesine karşı olduklarını her platformda dile getirmeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi yine projenin yapılmamasını talep etti. KANAL İSTANBUL PROJESİ YERİNE DEPREME AĞIRLIK VERİLMELİ!İstanbul'da yaşanacak olası bir 7 şiddetindeki depremin pek çok binanın yıkılmasına neden olacağını belirten İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün bu projeden vazgeçilerek çok acil deprem eylem planı hazırlanması gerektiğini belirtti. Sözcü Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Akgün "Kanal İstanbul'un maliyeti ortalama 100 milyar liradır. Bu bütçeyle inanın İstanbul, olması beklenen büyük depremi yıkılmadan atlatır. Binalar depreme hazır hale getirilirse 100 binlerce İstanbullu vatandaşımızın da canı kurtarılmış olur.Doğa kurtulur, deniz ve su kaynaklarımız kurtulur, tarım ve orman alanlarımız kurtulur. En önemlisi bu büyük depremde milyona yakın yaralımız, ölmesi muhtemel 100 binlerce vatandaşımız kurtulur. Belediye olarak Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin ÇED olumlu kararının iptali için dava açtık" diyerek sürecin takipçisi olacaklarını dile getirdi. İSTANBUL'DA BUGÜN DEPREM YAŞANIRSA NE OLUR?Depremin büyük risk olduğunu belirten Akgün şu anda 7 ve üzeri şiddetindek bir depreme hazır olmadıklarını belirterek imar barışından yararlanan tüm binaların tek tek kontrol edilmesi gerektiğini, ruhsatsız yapılara çok acil müdahele edilmesi gerektiğini söyledi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@