İBB KİPTAŞ Aracılığı İle Yapılan İhaleyle İGDAŞ'ın Merter'deki Eski Hizmet Binasını Ve Arsasını 147 Milyon TL'ye Sattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İGDAŞ'a ait iki taşınmaz satışa çıkarıldı. Bu satışa ilişkin ihale gerçekleştirildi. İGDAŞ'ın Merter'de bulunan 4.907 metrekarelik arazisi ve o arazi üzerinde kurulu olan eski hizmet binası bir inşaat şirketine satıldı.

EMLAK HABERLERİ 23.06.2021 - 20:28 23.06.2021 - 20:28

İstanbul Büyükşehir Belediye ve iştiraklerine ait taşınmazlar ihale yolşuyla satışa çıkarıldı. Daha önce duyurulan satış ihaleleri yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan KİPTAŞ tarafından gerçöekleştirildi. KİPTAŞ kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile 26 dükkan, 6 arsa ve İGDAŞ'a ait taşınmazların açık artırma ile satışının gerçekleştirileceğini ilan etmişti. 

Bugün Zeytinburnu'nda bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Binası'nda taşınmaz satış ihalesi kapsamında İGDAŞ'a ait 2 adet taşınmaz için satış ihalesi yapıldı. İhale kapsamında Merter'de bulunan ve mülkiyeti İGDAŞ'a ait olan 4.907 metrekarelik arsa üzerinde yer alan İGDAŞ eski hizmet binası 147 milyon 174 bin 933 TL'lik muhammen bedelle satışa çıkarıldı.

147 MİLYON TL'YE SATILDI

Bir inşaat firması bu taşınmaz için muhammen bedeli teklif olarak verdi. Bir başka teklifin olmaması neticesinde 147 milyon 174 bin 933 TL karşılığında Merter'deki arsa ve üzerinde kurulu olan eski hizmet binası satıldı. 

ÜSKÜDAR'DAKİ ARSAYA TEKLİF GELMEDİ

KİPTAŞ tarafından bugün satışa çıkarılan bir diğer taşınmaz ise yine İGDAŞ'a ait olan ve Üsküdar'da bulunan Ünalan İkmal Sahası arsası oldu. Bu arsanın 29.665 metrekarelik bir alana sahip olduğu bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ Üsküdar'da bulunan ve İGDAŞ'a ait olan arsa için 546 milyon 935 bin 241 TL muhammen bedel belirlemişti.

Arsa satış ihalesinin yapılacağı saate kadar bu taşınmaz için herhangi bir teklifte bulunan gerçek veya tüzel kişi olmadı. Bunun için de arsa satış ihalesi yapılamadı. İlgili arsa için ilerleyen günlerde KİPTAŞ'ın yeni bir arsa ihalesi duyurusu yapması bekleniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@