İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek İstifa Etti!

İBB'de görev değişimleri sürüyor. Mehmet İhsan Şimşek istifa etti. Yeni , İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı kim olacak?

Gündem 10.07.2019 - 13:32 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İBB'de görev değişimleri sürüyor. Mehmet İhsan Şimşek istifa etti. Yeni , İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı kim olacak?

2004 senesinde yapılan yerel seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü olarak göreve atanan Mehmet İhsan Şimşek ardından 2012 yılında Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı görevini üstlenmişti. Mehmet İhsan Şimşek 7 Yıllık Görevinden İstifa Etti! Son yapılan yerel seçimlerin ardından Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanı seçilmesi ile beraber İBB yönetiminde istifalar devam ediyor. Son olarakta İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ancak İSPARK A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak üstlendiği görevinden istifa etmemesi tartışma yarattı. Hatırlanacağı üzere Ekrem İmamoğlu iştiraklerden istifa edilmediği için kendi yönetimini kuramadığını söylemiş ve bu yapılanları etik bulmadığını dile getirmişti. Ekrem İmamoğlu “Orada (iştiraklerde) yüzde 100 sorumluluk sahibi olabilmiş değilim. Niye? Oradaki yöneticiler ısrarla diyorlar ki ‘biz gitmeyiz.' Bu bakımdan bence çok etik davranılmıyor. 35 milyara yakın iştirakler bütçesi var. O bütçeleri yönetebilmemiz için oradaki yönetim kurullarına insanları atamamız lazım bizim. Görevlendirmemiz lazım. Orada genel kurulların yapılması lazım” diyerek verilen kararlara tepki göstermişti.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@