İBB Seyyar Satıcı Kadına Uçan Tekme Atarak Şiddet Uygulayan Zabıta Hakkında Karar Verdi!

İstanbul Taksim Meydanı'nda seyyar satıcı olduğu iddia edilen bir kadına uçan tekme atarak şiddet uygulayan zabıta memuru hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı.

İBB Seyyar Satıcı Kadına Uçan Tekme Atarak Şiddet Uygulayan Zabıta Hakkında Karar Verdi!

İstanbul'da Taksim meydanı'nda bir kavga görüntüsü sosyal meydyada yer almış ve çok büyük tepki çekmişti. Görüntülerde bir kadına uçan tekme ile şiddet uygulayan bir kişi vardı. Konuya dair görgü tanıkları şiddet gören kadının seyyar satıcı ve şiddet uygulayan erkeğin de zabıta memuru olduğunu iddia ettiler.

SEYYAR SATICI KADINA UÇAN TEKME ŞİDDETİ!

Tezgahlarının kaldırılması istenen seyyar satıcılar ile zabıta memurları arasında büyük bir arbede yaşandı. Bu arbede sırasında bir kadına uçan tekme atılması suretiyle şiddet uygulandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şiddet uygulayan kişinin zabıta memuru olduğu iddiası üzerine inceleme başlatmıştı.

ZABITA MEMURU İŞTEN ÇIKARILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun bugün konuya dair bir açıklama yaparak son bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Yapılan incelemede şiddet uygulayanın zabıta memuru olduğu iddialarının doğruluğu tepit edildi. Bu kişinin ise iş akdine hemen son verildiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından açıklandı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUŞTURMA SONUCUNDA KARARINI AÇIKLADI

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, “Taksim'de görev tanımına tamamen aykırı bir şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir personeli kamu hizmetini yerine getirmenin sorumluluğu dışına çıkarak kabul edilemeyecek hareketlerde bulunamaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin kırmızı çizgisi kadına yönelik şiddettir. Buna müsamaha gösterilmemiş ve gereken yapılmıştır.” dedi.

murat ongun açıklama zabıta memuru

OLAYIN GEÇMİŞİ!

26 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri yoğun şikayetler üzerine Taksim Meydanı'nda seyyar denetim çalışması gerçekleştirdiler. Bu denetimler sırasındaq seyyar satıcılar ile zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerdeki şiddet olayları da bu arbede sırasında meydana geldi.

İstanbul Büyükşhir Belediyesi oluşan yoğun tepkiler ve şikayetler sonucunda konuya dair araştırma yapılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü aracılığıyla soruşturmacı görevlendirmesi yaptı.

Bu görevlendirme sonucunda da şiddet uygulayan kişinin zabıta memuru olduğu tespit edildi. Bu tespitin ardından da ilgili zabıta memurunun iş akdine son verilerek işten çıkarıldığı açıklandı.