İBB Üsküdar'da Bulunan Dev Arazinin Satışını Gerçekleştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Ünalan'da bulunan ve yaklaşık 30 bin dönüm olan arazinin satışını gerçekleştirdi.

İBB Üsküdar'da Bulunan Dev Arazinin Satışını Gerçekleştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Ünalan'da bulunan ve yaklaşık 30 bin dönüm olan arazinin satışını gerçekleştirdi. Söz konusu arazi gerçekleştirilen ihale sonucu 550 milyon dolara İĞDAŞ'a satıldı. Satışa ilişkin detaylar Emlak365.com'da.

Üsküdar Bulgurlu'da bulunan dev arazinin satış detayları belli oldu. Gün içerisinde basına kapalı olarak gerçekleştirilen ihale sonrası yaklaşık 30 bin dönüm olan arazinin İGDAŞ'a sarıldığı bildirildi. Tartışmaların odağındaki arazinin satış fiyatının ise 550 milyon dolar olduğu açıklandı.ÜSKÜDAR'DA Kİ DEV ARAZİNİN SATIŞI GERÇEKLEŞTİİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Üsküdar'ın en değerlik arazisi olarak belirtilen Ünalan'daki araziyi ihale usulü ile İGDAŞ'a sattı. Söz konusu arazi 29 bin 664 metrekare büyüklüğündeydi. Satış işlemleri için gerçekleştirilen ihale İBB Encümen Salonu'nda gerçekleştirildi. Ayrıca söz konusu ihaleye yalnızca İGDAŞ grubu katıldı. Kapalı zarf usulüyle gerçekleşen ihalede, İGDAŞ, 386 milyon liralık bir teklif verdi. Ardından pazarlık yapıldı. Pazarlık sonucunda üzerinde İkmal Müdürlüğü bulunan İGDAŞ, 550 milyon lira vererek arazinin sahibi oldu.BASIN AÇIKLAMASI YAPILDISöz konusu arazinin satışı için gerçekleştiren ihale sonucu ihaleye dair dair açıklamalar, İBB İhale Komisyonu Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Rasim Bilgehan tarafından yapıldı.Rasim Bilgehan yapmış olduğu açıklamalarında arazinin bir bölümünün İGDAŞ tarafından kullanıldığını ifade ederek şu bilgiler verdi. "Burası mevcut imar planlarında kısmen, ticaret, konut, özel orta okul, sağlık, meydan, park ve imar yolu olarak geçiyor. İmar planlarında bir değişiklik yapılmadan satıldı. Katılımcı vardı. O da İGDAŞ'tı. Arazi 550 milyon lirayla İGDAŞ'ın oldu. İGDAŞ mevcut kullanımını devam ettirmek için satın aldı."Emlak365.com