İbrahim Babacan "2019 Yılında Konut Fiyatları Yüzde 45 Artacak"

A Para kanalında yayımlanan Gayrimenkul Raporu programına katılan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan emlak sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İbrahim Babacan "2019 Yılında Konut Fiyatları Yüzde 45 Artacak"

A Para kanalında yayımlanan Gayrimenkul Raporu programına katılan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan emlak sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İbrahim Babacan açıklamasında konut kredisi faiz oranları için geri çekilme beklediklerini söylerken hazinenin borçlanma faizlerini düşürmesine dikkat çekerek bunun konut kredisi faiz oranlarına da yansıyacağını dile getirdi.Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?Babacan açıklamasında 2019 yılında konut kredisi faiz oranlarının yaşanan olumlu gelişmelere bağlı olarak düşeceğini söyleyerek şu anda yüzde 2 seviyesinde olan oranların hızlı bir şekilde yüzde 1 seviyesine gelmesini beklediklerini söyledi.Konut kredisi faiz indirimi için 4 bankanın birleşerek gerçekleştirecekleri konut kredilerinin menkul kıymete dönüştürülerek ihraç edilmesinin de büyük önemi olduğunu belirten Babacan bu ihracın başarılı olması yani yüksek talep görmesi halinde düşüşün daha da hızlanacağını iddia etti.Konut Fiyatları 2019 Yılında % 45 Zamlanabilir!Türkiye'nin en önemli inşaat firmalarından biri olan Babacan İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan konut fiyatları ile ilgili olarak ise "Konut fiyatlarında şöyle bir gerçek var. Örneğin devam eden konut projeleri var. Ben kendi firmam adına konuşursam devam eden inşaatlarda eski maliyetlerle yapmış olduğumuz anlaşmalarla işin sonuna gelmiş bulunuyoruz.Bu nedenle bizim gibi pek çok firma inşaat maliyetlerinde yaşanan artışları konut fiyatlarına yansıtmadık. İnşaat sektörü bunu kendi içinde tolere etti. Babacan Holding olarak bizler 2018 yılında sattığımız konut fiyatları için zam uygulamadı.Ancak 2019 yılında yeni başlayacağımız projeler var. Örneğin Beylikdüzü'nde bin konutluk bir projeye başlıyoruz. Artık bunları yeni maliyetlerle yapacağımız için yeni fiyatlarla satmak zorunda kalacağız. Şu an için gayrimenkulde şu bahar havasında elimizdeki stoklar alıcılar için büyük avantaj.2019 yılında yeni üreteceğimiz konut projelerinde maliyetlerde yaşanan artıştan yüzde 30 - 35 oranında konut fiyatlarına zam yapacağız. Bildiğiniz üzere konutlarda yüzde 10 KDV indirimi kampanyası var. Devletimiz bu kampanyayı 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatmıştı. Bu kampanyanın uzatılmaması durumunda yüzde 10 oranında da oradan zam gelecek. Yani 2019 yılında yüzde 45 oranında konut fiyatlarına zam gelecek" dedi.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"