İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerler

İç Anadolu bölgesi yedi coğrafi bölgelerimizden birisidir. Bölgede 13 il yer alır. Bu haberimizde sizlere İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerleri göstereceğiz.

İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerler

İç Anadolu bölgesi yedi coğrafi bölgelerimizden birisidir. Bölgede 13 il yer alır. Bu haberimizde sizlere İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerleri göstereceğiz.

İç Anadolu bölgesi yedi coğrafi bölgelerimizden birisidir. Bölgede 13 il yer alır. Bu iller Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Niğde ve Karaman‘dır.Bölge üzerinde gezilecek yüzlerce tarihi yapı ve doğal güzellik merkezleri bulunur. İç Anadolu bölgesine gezi düzenleyecekseniz mutlaka şu noktalara uğramalısınız:1-Anıtkabir: Ankara il merkezinde Çankaya ilçesinde yer alır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün anıt mezarı yer alır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist bölgeye akın eder. Ankara’ya yolunuz düştüyse mutlaka Anıtkabir’e uğramalısınız.İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerler - Resim 12-Harikalar Diyarı Parkı: Ankara Sincan ilçesinde yer alır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmiş ve turizme açılmıştır. Spor alanları, piknik alanları, kültürel alanlar, yeşil alanlar, nikah salonu, masal adası gibi alanlar bulunur. Ailecek gezebileceğiniz ve eğlencenin doruğuna ulaşabileceğiniz mekânların başında yer alır.3-Kapadokya Balon Gezisi: Kapadokya Nevşehir ilinde yer alır. Bölge doğal ve harika bir yerdir. Herkesin görüp gitmesi gereken yerlerden birisidir. Burada ölümsüz fotoğraflar çekebilirsiniz. Balon turu ile bölgeyi yukarıdan görüp eşsiz manzaralar yakalayabilirsiniz.Peribacalarını balon turu ile yukarıdan görebilirsiniz. Rehber eşliğinde 45 dakika süren balon turları ile eşsiz anlar yaşayabilirsiniz.İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerler - Resim 34-Gümüşler Manastırı: Niğde il sınırı içinde Gümüşler kasabasında yer alır. İl merkezine 9 km uzakta yer alır. Büyük bir kaya içine oyulan manastır günümüze kadar gelmiştir. Bizans döneminden günümüze kadar gelmiştir. Bu harika yapıyı görmeden Niğde’den geçmeyin.5-Mevlana Müzesi ve Türbesi: Konya ilinin Karatay ilçesinde yer alır. Mevlana’nın türbesi bu bölgede yer alır. Mevlana müzesi Mevlana Türbesinin hemen yanında yer alır. Selçuk döneminden kalma el yazması Kuran Kerim ve dervişin hayatını anlatan heykel ve objeler yer alır.İç Anadolu Bölgesinde Gezilmesi Gereken Yerler - Resim 56-Meke Gölü: Konya ilinin Karapınar ilçe sınırında yer alır. Volkanik kökenli bir krater gölüdür. Mekke gölü yağmur suyu ve yer altı suları ile beslenir. Gölün içerisinde yer alan adalar nazar boncuğunu andırır. Çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapar.Doğal sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan gölde fotoğraflar çekilmek ziyaretçilerin en büyük tutkusu haline gelmiştir.Emlak365.com Özel İçerik