ICBC Bank Kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi Mart 2022 Faiz Oranı Yüzde Kaç Oldu?

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Çinli ICBC Bank Türkiye'ye de hızlı bir giriş yapmıştı. Düşük faiz oranları ile dikkat çeken ICBC Bank faizleri güncelledi.

Finans 06.03.2022 - 17:40 06.03.2022 - 17:41 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimlerine rağmen ne yazık ki bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmiş, özel bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketlerinde rakamlar cepleri yakmaya başlamıştı. Özellikle de konut kredisi paketlerinde faiz oranlarında yaşanan yükseliş nedeni ile pek çok vatandaş ev sahibi olma hayallerini ertelemek zorunda kalmıştı. 

Konut kredisi paketinde faiz oranlarının yükselmesi ve buna ek olarak ev fiyatlarının da rekor seviyeleri ulaşması sonucunda zaten asgari ücretli çalışanlar ve emekliler 1 milyon lirayı aşana konut fiyatları nedeni lie gelir sınırına takılmış ve kredi onayı almakta zorlanmaya başlanmıştı. Mart ayına özel olarak bankalar kredi faizlerini güncellerden bu bankalardan biride ICBC Bank oldu. 

ICBC BANK GÜNCEL EV KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Konut kredisi veren bankalar arasında yer alan ICBC Bank yapmış olduğu son güncelleme sonucunda Mart ayında uygulayacağı konut kredisi faiz oranını duyurdu. Ne yazık ki daha önce en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yer alan ICBC Bank konut kredisi paketinde yüzde 2 seviyesinin üzerinde kaldı. Bankanın Mart ayı güncel konut kredisi faiz oranı yüzde 2.07 seviyesine çekildi. 

ıcbc konut kredisi hesaplama

Güncelleme ile ICBC Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 2,07 olarak ilan edilirken bu oran üzerinden 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi paketinde aylık taksit tutarı 2 bin 263 TL oldu. ICBC Bank konut kredisi masrafları toplamı olarak dosya masrafı, ekspertiz ücreti ve konut sigortası gibi kalemlerin tahmini toplamı ise bin 632,93 TL oldu. 

ICBC BANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Konut kredisi çekmek isteyen kişiler başvurularını ICBC Bank internet sitesi ve mobil şube uygulaması üzerinden yapabileceği gibi yine tüm ICBC Bank şubeleri üzerinden de şahsen konut kredisi başvurusu yapma imkanı bulunuyor. Kredi onayı alan kişilere aynı gün içerisinde konut kredisi ekspertiz işlemi fırsatı sunulurken aynı haftanın içerisinde konut kredisi kullandırım işlemleri tamamlanarak ev sahibi olabiliyor. Konut kredisi onayı için hem kredi çekilmek istenilen evin hem de kredi çekmek isteyen kişinin aranılan kriterleri taşıması gerekiyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@