İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beklenen Ankara ve İstanbul Belediyelerine Kayyum Ataması Açıklamasını Yaptı!

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına kayyum ataması yapılacağı iddiaları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beklenen açıklamasını yaptı.

GÜNDEM 08.09.2019 - 11:45 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına kayyum ataması yapılacağı iddiaları hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beklenen açıklamasını yaptı. Ankara ve İstanbul'a kayyım mı atanacak, yeni kayyum ataması olacak mı, Pejmürde ederiz demekle ne demek istedi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara ve İstanbul'da kayyum atanacak mı sorularının yanıtlarını verdi. Kayyım atamalarının terörle bağlantısı İçişleri Bakanlığı tarafından kesin olarak tespit edilen belediyelerde söz konusu olduğunu belirten Soylu bir kere daha terör vurgusu yaptı. Teröre Destek Veren Belediyeler Mercek AltındaSon dönemde sık sık gündeme gelen kayyım atamaları konusunda açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu görevden alınan tüm belediye başkanlarının terör örgütü ile bağlantısının kesin olarak tespit edildiğini belirterek kişinin seçilmiş olmasının istediğini yapabilme hakkı vermediğini söyledi. Ankara ve İstanbul'a Kayyım Atanacak Mı?Kayyım atamaları hakkında açıklama yapan Bakan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştirerek "İstanbul, bir karar verdi. Bir belediye başkanı seçildi.Bu hem demokratik hem hukuki bir karardır. Belediye kendi işini yapar, halkta o zaman takdir eder. Bir belediye, Türkiye'yi yönetmez ya da büyük büyük laflar ederek ortalarda dolaşmaz. Politika yapmak isteyebilirsiniz ama önce işinizi yapın.Diyarbakır'da, Mardin'de ve Van'da görevden alınan belediye başkanlarına "16 milyonun selamını getirdim" dedi. Ben de bir İstanbul seçmeniyim, kimseye selam falan göndermedim. Caddeye terörist ismi verene selam göndermem. Bir yanlış yapılırsa bakan olarak bunu uyarırım. İstanbul ve Ankara için kayyım söz konusu değildir. Terörle ilişkiniz varsa devlet boş durmaz" dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Pejmürde Ederiz Demekle Ne Demek İstedi?Pejmürde ederiz açıklamasına da netlik getiren Bakan Soylu "Eğer siz kendi işinizin dışında, dönüp bir takım meselelere girerseniz elbetteki biz üzerimizdeki sorumlulukları yerine getiririz demektir" dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@